Посол Грузії в Україні Гела Думбадзе

0
865

Привітання Надзвичайного і Повноважного Посла Грузії в Україні Гела Думбадзе

Дорогі читачі, шановні пані та панове, колеги, друзі!

Цього року Україна відзначає ювілей національної дипломатії. Саме 100 років тому, 22 грудня 1917 року, було створено Генеральний секретаріат міжнародних справ незалежної Української Держави. Однак, хочу нагадати, що в 2018 році ми відзначатимемо ще один, але вже спільний ювілей — 100-річчя встановлення українсько-грузинських дипломатичних відносин.

4 липня 1918 прем’єр-міністр Грузії Ное Жорданія звернувся до керівника українського зовнішньополітичного відомства Дмитра Дорошенка з листом, в якому представив призначених уповноважених представників Грузинської Демократичної Республіки в Україні, і вже на початку вересня 1918 року дипломатична місія Грузії почала виконання своїх обов’язків в Києві. В результаті грузинські і українські колеги протягом вересня-грудня 1918 року спільно розробили українсько-грузинську міждержавну угоду в торговельно-економічній і політичній галузях. Однак, подальшому розвитку дипломатичних відносин між незалежними державами завадила більшовицька агресія…

Також читайте:  Часи діяльності Гетьманського уряду Міністерство закордонних справ України

Сьогодні грузино-українські відносини стабільні. Співпраця між країнами динамічно розвивається, як між стратегічними партнерами, в галузях економіки, міжнародної політики, торгівлі, туризму, культури та освіти. І я, як керівник дипломатичної місії Грузії в Україні, щасливий бути причетним до всіх цих процесів.

Дозвольте побажати всім Вам в наступаючому Новому 2018 році, перш за все, миру і благополуччя, і, звичайно ж, здоров’я, радості і щастя!