Прогноз на плани ЄС щодо України

0
928

Події в Іспанії після каталонського референдуму за незалежність підштовхнуть Європу до більш серйозної підтримки України в її протистоянні російської агресії. В Європейському Союзі усвідомили загрозу сепаратизму і “приміряли” на себе наслідки конфліктів по типу анексії Криму або війни на Донбасі.

Про це Обозревателю заявив американський політолог, директор неурядової організації For a free Ukraine Джейсон Смарт.

Так, відповідаючи на питання про перспективи підтримки світовою спільнотою силового “хорватського” сценарію звільнення Донбасу, він сказав: “Приклад Хорватії найактуальніший, світ би Україну підтримав”.

Експерт нагадав, що в світі, особливо в Європі, йде хвиля за незалежність різних територій в таких країнах, як Іспанія.

“Зараз через Каталонію підтримка України буде набагато більшою”, – зазначив політолог. За його словами, в ЄС чудово розуміє, до чого може привести ситуація, коли різні регіони будуть проводити референдуми про незалежність.

Також читайте:  Заява Франції стосовно ухвалення закону, що подовжує особливий статус Донбасу

“А що це значить для Іспанії або Британії? Що це означає для них”? Якщо вони визнають домагання Росії на анексування Криму, “що це означатиме для Шотландії або Уельсу”? – підкреслив Смарт.

Експерт наголосив, що в Європі багатонаціональні країни страждають від регіонального сепаратизму

“Насправді це не зовсім погано для України – підтримка з боку країн Європи буде більшою. (Тиск) проти Росії зросте”, – сказав він.

“ЄС розуміє, що для них – (сепаратизм) це величезний ризик. Після Каталонії можуть почати рух за відділення баски. В Італії є свій проблемний регіон – Ніцца. Вона давно хоче бути незалежною від Італії”, – додав політолог.

Також читайте:  Біля ВР проходять протести

Смарт впевнений, що Євросоюз по-новому глянув на конфлікт на сході України і тепер розуміє, що “це для нього дуже актуальне питання”.