Динаміка двосторонніх відносин між Ізраїлем і Україною

0
Надзвичайний та Повноважний Посол Ізраїля в Україні Й.В. Пан Джоель Ліон

Надзвичайний та Повноважний Посол Ізраїля в Україні Й.В. Пан Джоель Ліон інформує читачів Fashion Diplomacy щодо позитивної динаміки у двосторонніх взаєминах.

«…ми поділяємо спільні цінності, цінності ринкової економіки і ліберального суспільства…».

Як Ви оцінюєте стан двосторонньої співпраці між нашими країнами?

Слід сказати, що співпраця між нашими державами розвивається досить інтенсивно в трьох основних сферах — у політичній, економічній та гуманітарній. Як оцінити ці три напрямки? Дозвольте мені порівняти їх із шкільними дисциплінами та шкільними оцінками. Отже, я б дав оцінку А за політичну співпрацю — незважаючи на те, що візит нашого Прем’єр-міністра в Україну був відкладений з різних причин, ми, у будь-якому випадку, рухаємося в спільному колі бачення та розуміння міжнародної проблематики. Ми поділяємо ті ж цінності, цінності ринкової економіки і ліберального суспільства. Отже, це тверда п’ятірка.

Таку саму оцінку слід надати нашій співпраці в гуманітарній сфері, адже тут ми маємо яскраву і позитивну динаміку, і тільки в економічній сфері слід згадати оцінку Б. Звичайно, ви можете запитати мене: чому? Моя відповідь така: ми зробили багато, але треба зробити ще більше, і я сподіваюся, що ця робота буде завершена обома сторонами.

Також читайте:  Співак – художник, що малює фарбами свого голосу

Історія наших двосторонніх взаємин — непроста. Яке головне досягнення в цих взаєминах вже здобуто?

Що ж, у світі немає легких історій, і особливо це стосується взаємин між різними етнічними або релігійними групами. Я впевнений, що Україна та Ізраїль не повинні бачити в минулому лише складні та спірні питання в історії нашого спілкування та нашого співіснування. Принаймні, це можна залишити історикам. Ми, дипломати, повинні творити сучасне і майбутнє, і обидва ці періоди повинні бути кращими за минуле.

Хоча це нелегко, але ми вже стали на цей шлях, ми почали рухатися і продовжуємо йти. Хочу вірити, що ми робимо це добре.

Динаміка двосторонніх відносин між Ізраїлем і Україною
Надзвичайний та Повноважний Посол Ізраїля в Україні Й.В. Пан Джоель Ліон

Що Ви можете сказати про товарообіг між нашими країнами? Що може бути цікавим для ізраїльського бізнесу в Україні?

Також читайте:  Українське має особливу енергетику - Айна Гассе

Я хотів би бачити все більше і більше цифр, які говорять про його збільшення, і наше посольство робить все можливе для цього. У самому початку нашої розмови я вже згадував, що наша економічна співпраця має пожвавитися, але це зовсім не означає, що вона переживає період стагнації. Ізраїльський бізнес зацікавлений у сільськогосподарському та енергетичному секторах української економіки.

Але простір для взаємної ділової активності значно ширший.

В Україні працюють багато ізраїльських IT-компаній. Що саме приваблює ці компанії в нашій країні?

Законодавча база діяльності ІТ-компаній в Україні дійсно вражає.

Це перша причина — і так думаю не тільки я. Новообраний Президент України Володимир Зеленський згадував цей чинник як ключовий для інвестиційної привабливості вашої країни. Другий фактор також має виняткове значення. Я маю на увазі HR або простіше кажучи — людські ресурси. Україна має надзвичайно кваліфікованих людей в IT-сфері. Таким чином, наша взаємна діяльність могла б бути свого роду чудовою комбінацією — ізраїльські IT-компанії, які розробляють і продають IT-продукт і блискучі українські IT-професіонали, які допомагають розвивати і продавати IT-продукти. У глобалізованому світі такі комбінації є звичайною річчю і наші країни перебувають у тренді.

Також читайте:  Жінка в політиці - Ірина Сисоєнко. Ексклюзив

Що б Ви хотіли побажати читачам нашого журналу?

Мені подобається ваша країна.

Україна — чудове місце на Землі. І я хочу побажати народу України три найголовніші речі у світі — це мир, здоров’я та процвітання.