Фільтрація інформації та як відрізнити фейк від справжньої новини – Олена Рудік

0

Інформаційне наповнення в світі сьогодні дуже перенасичене. Телеканали, радіостанції, друкована преса, інтернет-видання, Ютюб, соціальні мережі — всі ці носії щосекунди транслюють різну інформацію, доносять певний меседж, рекламують товари чи послуги…. Але не завжди інформація відповідає дійсності. Як робити фільтрацію інформації та як відрізнити фейк від справжньої новини — ексклюзивно для Fashion of Diplomacy розповідає Олена Рудік, Генеральний директор Телеканалу НАШ.

Телеканал «НАШ» досить молодий, але вже демонструє позитивну динаміку розвитку. У чому запорука стрімкого зростання глядацької аудиторії?

НАШ — це більше ніж телеканал, це інформаційна медіаплатформа. Унікальність концепції полягає в тому, щоби глядач отримував інформацію швидко та в зручний для нього спосіб — по телевізору, через інтернет на сайті, сторінках у Facebook, Instagram і Twitter, на каналах в YouTube й Telegram.

НАШа рушійна сила — це люди, які тут працюють, їхній професіоналізм, знання, креативність та віра. Кожен із команди має великий досвід в інформаційному телебаченні, чітко знає свою зону відповідальності й викладається на всі сто.

На Вашому каналі лише інформаційний контент. Як Ви проводите фільтрацію новин? Як відрізняєте фейки від справжньої інформації?

Інформаційне наповнення — це зона відповідальності редакції.

Редактори й аналітики мають доступ до різних джерел інформації.

Кожна новина ретельно перевіряється й аналізується до моменту виходу в ефір та публікації.

Дійсно, проблемою сьогодення є велика кількість фейків у інформаційному просторі. Причина криється в тому, що у сучасному світі кожна людина може вільно написати пост у фейсбуці, самостійно відзняти, змонтувати й викласти в мережу відео, опублікувати скріни приватної переписки тощо…

Розпізнавати неправдиву інформацію — це професійна навичка, якою відмінно володіють редактори НАШого телеканалу.

Розкажіть, будь ласка, про технологічний компонент Вашої студії. Адже вона є наймодерновішою в Україні саме завдяки своєму устаткуванню?

НАШ технологічний комплекс збудовано та оснащене відповідно до світових стандартів медіа та журналістики. НАШ — це 5 прямоефірних студійних майданчиків, студія ток-шоу та newsroom, які інтегровані в єдиний простір.

За допомогою використання високотехнологічного устаткування НАШ першим на телевізійному просторі України в прямому ефірі використав технологію доповненої реальності. Завдяки цьому ми можемо проводити інтерв’ю в студії наживо з найцікавішими персонами, коли фактично вони перебувають в іншій частині світу.

Також читайте:  Посол доброї волі — це особлива місія. Вона змінила моє ставлення до життя

За якими критеріями Ви відбираєте телеведучих для телеканалу «НАШ»?

Специфіка телеканалу «НАШ» — це постійна робота в прямому ефірі. Трансляції ведуться як із наших студій, так і з місць подій (мітинги, зали суду, прес-конференції тощо).

Отже, ведучий має бути ерудованим, спритним, доброзичливим, привітним, кмітливим, стресостійким, вміти встановлювати контакти, утримувати увагу глядачів і слухачів, оперативно реагувати на швидку зміну подій.

НАШим ведучим часто доводиться імпровізувати, адже в прямому ефірі другого дубля бути не може.

Фільтрація інформації та як відрізнити фейк від справжньої новини - Олена Рудік

Ви вже понад 10 років працюєте у медіа-бізнесі. Сьогодні Ви є керівником телеканалу «НАШ». Наскільки ця робота Вас надихає?

За освітою я фінансист. Маю успішний досвід у фінансовому секторі великих компаній.

Але 13 років тому доля привела мене на телебачення.

Робота в медіа приваблює мене своєю енергетикою та динамічним стилем життя. Я постійно перебуваю в центрі інформаційного потоку та поміж креативних людей. Мене надихають гості, з якими приємно та корисно спілкуватися. Як я люблю казати: «Телебачення — це магія, якщо одного разу життя вас сюди привело — зворотного шляху вже немає».

Скільки людей перебуває у Вашому безпосередньому підпорядкуванні, адже телевізійний канал є складною структурою для керування?

НАШ працює 24/7. Телеканал у прямому ефірі — це живий організм, кожен орган (департамент) якого працює чітко та злагоджено.

Якщо бодай один елемент дає збій — усі інші системи активізуються, аби якнайшвидше подолати проблему. У колективі, що налічує понад 350 осіб, важливі взаєморозуміння, взаємоповага та взаємопідтримка.

Керувати такою великою кількістю людей складно та відповідально. Тому слід пам’ятати, що ти працюєш із людьми. Кожен із них — неповторний та талановитий, варто тільки знайти правильний підхід, щоби розкрити весь потенціал. Мені дуже пощастило з командою. Уже багато років я працюю з професіоналами своєї справи. Разом ми створюємо масштабні проєкти й досягаємо поставлених цілей у надкороткі строки.

Також читайте:  Кравчук Леонід Макарович - Ексклюзивне інтерв'ю для журнала "Модна дипломатія"

У Вас щільний робочий графік, то чи залишається бодай трохи вільного часу? Розкажіть, як Ви його проводите?

Відверто кажучи, вільного часу не так багато, тому я намагаюся витрачати його на справи, які я справді люблю і від яких отримую величезне задоволення. А це — спорт, подорожі, зустрічі з близькими та друзями.

Також люблю пізнавати нові міста та країни.

У мене навіть є правило: «Кожному місту — один візит». Адже світ такий різний та цікавий, а часу завжди обмаль. Єдиний виняток — це Барселона, де я закохалася в іспанську неспішність, розмірений спосіб життя місцевих жителів, безмежну доброзичливість, ну і, звичайно, клімат, море і неймовірні заходи сонця.

Чи цікавитесь українською модою? Одяг яких українських фешндизайнерів Вам до вподоби?

Я щиро захоплююсь роботами талановитих українських дизайнерів. Мій гардероб складений переважно з речей українських брендів. Суміш європейської стриманості та східної розкоші, а також, здатність передавати витончену красу, допомогли створити «український стиль», який впізнають. Я люблю Україну та все українське. Мені дуже імпонує стиль брендів The BODY wear та Sayya.

А ще я просто обожнюю красиве взуття від MARSALA.

Одним із Ваших пристрасних хобі є гольф. Які досягнення Ви маєте в цьому виді спорту?

Гольф — це моя розрада та хобі вже впродовж 8 років. Я починала грати в гольф у ті часи, коли цей вид спорту був в Україні ще не настільки популярним. Моїми особливими досягненнями стали перемоги в багатьох турнірах, зокрема Mercedes Trophy та BMW Golf Cup. На сьогодні я радник президента Національної Всеукраїнської федерації гольфу з питань розвитку жіночого гольфу. Часто беру участь у змаганнях за кордоном і бачу рівень розвитку гольф-індустрії, якого хочеться досягти і в України. Тож, 4 роки потому, виникла ідея створення турніру з жіночого гольфу. По суті, це спортивні змагання, які проводяться за всіма правилами. Єдина відмінність у тому, що в дівчат усе має кращий вигляд.

Також читайте:  ОНКОЛОГІЮ В КЛІНІЦІ СПІЖЕНКО ЛІКУЮТЬ РОБОТИ

Фільтрація інформації та як відрізнити фейк від справжньої новини - Олена Рудік

Ви сприяєте розвитку жіночого гольфу в Україні, та влаштовуєте Open Ladies Golf Tour, який триває впродовж усього сезону. Розкажіть, будь ласка, про головні здобутки цього непересічного турніру?

Головною метою створення OPEN LADIES GOLF TOUR є популяризація гольфу серед жінок в Україні. Тур охоплює серію змагань, які проходять щомісяця в період із березня по вересень. На кожному етапі є переможниця, але головний приз та Кубок розігрується у фіналі. Цього року жіночий турнір зібрав більше 100 новачків у рамках Школи Гольфу. Ми відкриті для всіх, Open Ladies Golf Tour об’єднує гольфісток та гольфістів, юніорів та дорослих, початківців та професіоналів. У нас грають сім’ями. У минулому сезоні в змаганнях узяли участь 74 гольфістки. Тому, коли після кожного сезону ми спостерігаємо суттєві зрушення у світі українського гольфу, коли все більше жінок долучається до гри — для нас, організаторів, це і є найбільшим досягненням. Загалом, у планах вийти на міжнародний рівень, тому 2020 рік буде дуже насиченим.

Поділіться планами Телеканалу «НАШ» на найближчий час?

Повний вперед! Команда НАШого за рік створила міцну базу нового рівня, побудувавши потужну інформаційну медіаплатформу.

НАШ став найінноваційнішим телеканалом на просторах Європи. Попереду нові проєкти, які допоможуть розкрити всі високотехнологічні можливості наших студій. Також скоро буде ребрендинг телеканалу та оновлення програм, адже НАШ не стоїть на місці. Команда постійно працює над створенням цікавого контенту для наших глядачів, слухачів та читачів. Завітайте на телеканал і Ви побачите, що в «інформаційному цеху» робота завжди кипить.

Ваші побажання для всеукраїнських ЗМІ?

Бажаю творчої наснаги та натхнення, адже саме в сфері медіа без цього не обійтися. А також бажаю терпіння та постійного вдосконалення. Аби щире слово ЗМІ служило правді та істині, утвердженню добра і справедливості. Я хочу, щоби всеукраїнські ЗМІ давали дорогу молодим фахівцям, давали їм шанс професійно зростати, відкривати свої таланти і можливості. Новий нестандартний підхід молоді та багатий досвід професіоналів у тандемі можуть створити неможливе, навіть нову реальність.