Клубний чемпіонат світу з веслування на човнах «Дракон», Валерій Моргун

0
64

Валерій Моргун, президент Федерації України з веслування на човнах «Дракон», заслужений працівник фізичної культури та спорту України, заслужений майстер спорту України з веслування на човнах «Дракон», заслужений тренер України, майстер спорту України з веслування на байдарках і каное розповів FD про незвичний для України, але вже достатньо популярний вид спорту, про Клубний чемпіонат світу з веслування на човнах «Дракон», який буде проводитися у Києві, та про зв’язок між спортом і політикою…

Клубний чемпіонат світу з веслування на човнах «Дракон», Валерій Моргун

«Спорт є одним із найкращих способів, за допомогою якого країни стверджуються та заявляють про себе у світі»

— президент Федерації України з веслування на човнах «Дракон» Валерій Моргун.

Як виникла ідея створити федерацію з веслування на човнах «Дракон»? Адже, погодьтеся, цей вид веслування не був дуже поширеним в Україні.

— Заснування федерації припадає на 2004 рік, і безумовно, у той час «Дракон» був незвичним, непритаманним та навіть екзотичним видом спорту для нашої крани.

Значну частину свого життя я присвятив веслуванню на байдарках, брав участь у змаганнях міжнародного рівня, там мені й пощастило не лише побачити, а й ближче познайомитися з цим видом веслування.

Проте в якийсь момент мені стало прикро, що в Україні цей видовищний різновид веслування лишається невідомим.

Зробити веслування на човнах «Дракон» популярним та масовим видом спорту стало для мене та моїх однодумців однією із пріоритетних задач, саме тоді ми вирішили створити всеукраїнську федерацію, яка б займалась розвитком цього виду спорту в усіх його напрямках.

Сьогодні у нашій державі існують та успішно розвиваються види спорту, які походять з різних країн, але не всі вони можуть бути масовими та охоплювати усі верстви населення.

Також читайте:  Розвиток ділових відносин між Україною та Австрією сьогодні

Наприклад, наш вид спорту дає змогу опанувати веслування у будь-якому віці та бути реалізованим у спорті в цілому.

Ми ставимо перед собою мету зробити веслування на човнах «Дракон» таким же звичним для українців, як веслування академічне та на байдарках і каное.

Клубний чемпіонат світу з веслування на човнах «Дракон», Валерій Моргун

Скільки команд та клубів об’єднує сьгодні Ваша федерація?

— До складу всеукраїнської федерації входить двадцять один осередок та багато веслувальних спортивних клубів. З числа кращих спортсменів ми формуємо склад збірної національної збірної команди України: дорослої, юніорської та юнацької. Водночас, чотирнадцять наших осередків разом з основним напрямком активно розвивають аматорський напрям веслування на човнах «Дракон».

Цих аматорських клубів так само багато, як і регіональних осередків?

— Я б сказав, достатньо, але не так багато, як би мені хотілося. Аматорські осередки функціонують у Києві, Одесі, Львові, Полтаві, Житомирі та Черкасах. Найбільше мене дивує і захоплює Львівський осередок, адже у той час, коли у територіальних межах Києва, Полтави є річки та веслувальні канали, львівські спортсмени проводять тренування за містом, втім, це не заважає їм бути серед кращих на всеукраїнській та міжнародній аренах.

Клубний чемпіонат світу з веслування на човнах «Дракон», Валерій Моргун

Які успіхи мають сьогодні українські команди?

— Поза всяким сумнівом, нам зараз важко змагатися з тими командами, у країнах яких давно існує і активно розвивається цей вид спорту.

Однак ми проводимо змагання для різних верств населення — чемпіонати України, розіграші Кубка України, міжнародні турніри, де й набуваємо необхідний досвід.

Також читайте:  Новітні технології міжнародного аеропорта "Бориспіль"

У свою чергу, це дозволяє нам не лише готуватися до міжнародних змагань різного рівня, але й популяризувати цей вид веслування.

Щодо успіхів української команди на змаганнях міжнародного рівня, то починаючи з 2014 року, наші спортсмени постійно на п’єдесталі пошани на змаганнях європейського та світового рівнів. До речі, рік 2018 не став винятком.

Яку міжнародну активність проводить Ваша федерація?

— 13 вересня 2019 року у Києві буде проведено Клубний чемпіонат світу з веслування на човнах «Дракон».

Нам приємно, що Міжнародна федерація висловила свою довіру Федерації України з веслування на човнах «Дракон» та дала змогу провести цей чемпіонат у столиці.

Ми готові були до проведення вищеозначених змагань ще минулого року, проте у Міжнародної федерації були перестороги щодо нестабільної ситуації в країні.

Я радий, що нам вдалося довести місцевій владі значимість і важливість цих змагань.

Змагання міжнародного рівня — це й популяризація здорового способу життя, і залучення до активних занять спортом, і гарна туристична реклама для міста Києва.

Ми мали зустріч із мером Києва Віталієм Кличком, який приділяє багато уваги розвитку спорту, і заручилися його підтримкою у проведенні змагань, нам було виділено акваторію біля Оболонської набережної.

Загалом, передісторія погодження проведення Клубного чемпіонату світу у Києві дуже насичена, адже наша федерація пройшла нелегкий шлях від підготовки технічної документації до її захисту на засіданні Європейської та світової федерацій. І коли, під час закриття Клубного чемпіонату світу 2017, який проходив у Венеції, президент Азійської конфедерації каное (Asian Canoe Confederation) Світової федерації (International Canoe Federation) Шокін Нарита урочисто передав мені прапор Світової федерації (International Canoe Federation), це було офіційне визнання права на проведення у 2019 році в Україні Клубного чемпіонату світу з веслування на човнах «Дракон» (IСF).

Також читайте:  «Креативна Європа» та умови для здобуття грантів Євросоюзу

Тож у наступному році Київ відвідають близька 6 000 спортсменів із 40 країн.

Користуючись нагодою, запрошую всіх відвідати цей чемпіонат та стати частиною історії з веслування на човнах «Дракон».

Клубний чемпіонат світу з веслування на човнах «Дракон», Валерій Моргун

Указом Президента України від 23 серпня 2018 року Вам було присвоєно звання «Заслужений працівник фізичної культури та спорту України».

Як би Ви прокоментували цю відзнаку?

— Відзнака настільки високого рівня є, безперечно, честю для мене. І не лише для мене. Я вважаю, що цією відзнакою нагороджено не лише мене, але й усю нашу спортивну спільноту з веслування на човнах «Дракон».

Чи погоджуєтесь Ви із твердженням, що спорт знаходиться поза політикою?

— Звісно ж, ні. Спорт і є політикою. Коли команда тієї чи іншої країни перемагає на міжнародних змаганнях, то лунає гімн цієї країни та підіймається її прапор. Хіба це не частина міжнародної політики? Я вважаю, що спорт є одним із найкращих способів, за допомогою якого країни стверджуються та заявляють про себе в світі. Згадайте, як на початку незалежності у 1990-их роках, коли про Україну було мало що відомо у світі, то саме українські видатні спортсмени та їхні перемоги на міжнародних змаганнях прославляли нашу молоду Державу. Впродовж тривалого часу сама назва нашої країни асоціювалась, насамперед, із спортом і спортсменами. Про це варто пам’ятати.