Найкраще, або нічого! Ярослав Пригара

Ця крилата фраза Готтліба Даймлера цілковито характеризує філософію компанії «АвтоКапітал» – офіційного імпортера автомобілів Mercedes-Benz в Україні, генерального представництва Daimler AG в Україні. Дилерська мережа компанії нараховує 20 представництв у найбільших містах країни.

0
907

Наша мета – дбайливо піклуватися про клієнтів, – говорить Генеральний директор компанії «АвтоКапітал» Ярослав Пригара. – Надання високоякісних інформаційних і сервісних послуг, а також залучення до нашої справи талановитих, амбітних фахівців з високим творчим потенціалом – найголовніше завдання колективу.

– Зазвичай, німці, прискіпливо обирають кадри. А ви молодий і вже доволі успішний генеральний директор представництва Daimler… Що передувало цьому?

Наполегливість та працелюбство. На початку 2000-х у багатьох з’явилися великі можливості реалізуватися. Нові ринки, нова економіка потребували нових кадрів, на яких був певний дефіцит, а відтак, з’явився попит і з’явилася пропозиція. І зрештою, той, хто хотів чогось досягти, побудувати кар’єру, відбутися, мав можливість зробити це відносно легко.

– Тобто, вам випав щасливий квиток?

Можна сказати і так: з’явився в потрібний час, у потрібному місці. Але переконаний, окрім вдачі, я цього дуже хотів і наполегливо йшов до своєї мети. Українці – талановиті люди! І є величезна кількість творчої, креативної молоді. Але, на жаль, не всі можуть втілити в життя свої задуми і фантазії. Одним, не вистачає знань і впевненості, іншим – заважає лінь. Бажання і можливості – це завжди комбінація в якій прагнення, стремління та наполегливість – 90% успіху. Решта – випадок. В моїй ситуації спрацювала формула: все й одразу. І вже в двадцять два роки я став керівником невеликого колективу. А після закінчення вузу, став наймолодшим з управлінців представництва Daimler AG в Україні.

Також читайте:  Україна традиційно є одним із основних наших політичних та торговельно-економічних партнерів

– Прийшовши на посаду, які завдання ви поставили колективу?

У мене було ключове й стратегічне завдання – ліквідація неофіційного, «сірого ринку» автомобілів Mercedes-Benz на території України. І хочу сказати, мені, а точніше моїй команді, це майже вдалося. Приміром, в 2008-му році ринок України складав понад 600 тис. автомобілів Mercedes-Benz. З 2009-го по 2015-й цей показник різко зменшився до 45 тис. на рік. Але разом з тим відбулася парадоксальна ситуація: якщо раніше 70% ринку заповнювали недобросовісні, «сірі» або «чорні» дилери, то зараз 90% – лише офіційний продаж. Тобто, при загальному падінні ринку, ми, як офіційне представництво компанії Mercedes-Benz, свої цифри лише покращили. А 2012-й рік взагалі для нас був рекордним. Це був найкращий рік в історії представництва! Нам вдалося продати більше, ніж за кілька попередніх років разом взятих. 2017-й рік нас теж може приємно вразити. Принаймні, усі шанси для цього є.

Також читайте:  Mercedes-Benz X-Class: фото та ціни

– Чи багато в Україні клієнтів компанії Mercedes-Benz?

Важко сказати. Адже, серед загального числа автомобілів марки яку ми представляємо, є багато, так би мовити, контрафактних, неофіційно, завезених різними способами. Я можу лише констатувати дані про офіційний продаж. На сьогоднішній день компанія «АвтоКапітал», як офіційний імпортер автомобілів Mercedes-Benz в Україні, продає в середньому 3000 автомобілів на рік. Сподіваюсь, цей показник матиме тенденцію до зростання.

– Напевно, ви задоволені своєю роботою?

Звичайно. Моя робота мене надихає на нові звершення. У мене великий колектив однодумців. Усі мої підлеглі – це одна професійна команда, фантастичні особистості. І усі свої професійні досягнення я здобув, завдячуючи саме їм.

Також читайте:  Відень на Дніпрі

– Як управлінець великої компанії, чи не могли б ви дати практичної поради молодим бізнесменам? Можливо, комусь вона стане при нагоді.

Навряд я зможу порадити щось універсальне. Різні бувають життєві обставини і ситуації… Гадаю, завжди потрібно діяти обдумано, дивитись лише вперед, навіть, коли хочеться озирнутись. Переконаний, що формули успіху не існує. Але в шаленому працелюбстві й наполегливості, бажанні досягати мети і ніколи не опускати рук – я впевнений абсолютно.