«Одяг-Трансформер» та розвиток нового українського бренду VERLOS

0

Сучасна українська fashion-індустрія переживає значні трансформації. Український ринок одягу та взуття нарешті вийшов зі стану рецесії і активно росте на 15–20 % в рік, свідчать дані Української торговельної гільдії. Слідом за цим на 2–3 % щорічно збільшується і частка молодих українських брендів.

Про новий стиль одягу «Одяг-Трансформер» та про розвиток нового бренду VERLOS сьогодні розповідає український дизайнер та засновник бренду — Руслана Верлос.

Руслано, ви займаєтесь фешн-індустрією, ви українська дизайнерка, це не простий бізнес для українського ринку, що вас спонукало зайнятись модою?

— Фешн-індустрія мені до вподоби ще з дитинства. Мої перші кроки проявити себе дизайнером були в школі. Я шила свої перші речі, не маючи уяви про конструювання, про викройки, про моделювання… Робила просто інтуїтивно. І в мене виходило, мене це надихало постійно творити щось нове. Всі подружки стояли в черзі, щоб я пошила їм чи то костюм, чи то спідницю, або ж на той час були модні скорочені штани-капрі. І звісно, я це робила залюбки. Це, напевне, моє призначення. Бо і сьогодні я постійно розробляю щось нове, даю посил на формування нового стилю, нової моди. Це моє життя.

Що, на вашу думку, український стиль?

— Український стиль, на мій погляд, формується повільно, але впевнено. Втім, як і наша модна вітчизняна індустрія. Українських дизайнерів знають, люблять і поважають в Європі, Америці, та і по світу ми вже затребувані. Наші вироби креативні, якісні і дуже характерні.

У нас багата національна культура та традиції. Тому це клондайк ідей! При чому наша українська культура надихає на створення шедеврів не лише українського дизайнера. Елементи національного українського костюма постійно використовують метри фешн індустрії. Із останнього: Валентино, Гуччі, Гальяно та Готьє в своїх колекціях показали українські елементи. Також не менш відомі Нью-йоркський дизайнер Прабал Гурунг і паризький Гарет П’ю показали своїх українських амазонок.

Також читайте:  Виникнення криптовалют та запровадження електронних грошей стало однією із головних інновацій нашого часу

Вважаю, що це дуже велике наше досягнення…

Тобто наша історія це нескінченне натхнення для створення нового шедевру. Тому і відповісти на ваше запитання можу наступним чином — український стиль — це українська історія, традиції і культура — це українська душа. Ось чим ми приваблюємо світ!

Які головні складові успіху у цьому бізнесі?

«Одяг-Трансформер» та розвиток нового українського бренду VERLOS— Це питання для дизайнерів завжди дуже складне, тому що коли ти творець, то не бізнесмен. А коли стаєш повноцінним бізнесменом — то не встигаєш концентрувати себе на творчості, не встигаєш прислуховуватись до своєї інтуїції, щоб створити модну, стильну та неперевершену колекцію.

Мені пощастило. В мене дуже професійна команда. Ми чітко концентруємо свою увагу на всьому, що відбувається в світі. Які новинки з’являються, які технології впроваджують виробники тканин. Ми постійно стежимо за тенденціями розвитку фешн-індустрії по всіх країнах. Таким чином прогнозуємо свою колекцію на два роки наперед. На що зверне увагу людина та що вона захоче одягнути через рік або два.

Тому я вважаю, що головні складові такі:

1 — ти особисто маєш відчувати моду всім своїм нутром; 2 — у тебе має бути професійна команда; 3 — ти маєш постійно вчитися, щоб тримати себе в тонусі.

Я постійно навчаюсь, навіть зараз вступила в Інститут мистецтв на спеціальність Прогнозування моди. Знання — це велика сила.

Користуюсь цим слоганом і по сьогодні.

Для вас цей напрям діяльності це Бізнес чи Хоббі?

— Fashion — це частина мене. Якби у мене запитали, чим би я хотіла займатися в наступному житті, то я б відповіла: «Тим же, чим займаюся зараз». Це моє життя! Це моє кохання!

Ваш стиль незвичайний та досить креативний. Що вас надихнуло створити колекцію ОдягуТрансформер?

Як я вже казала, мене завжди приваблює робити щось нове. Наш світ наразі дуже стрімко розвивається. І ви постійно в русі. Зранку ви маєте бути в діловому стилі а ввечері у вас може виникнути якась непередбачувана зустріч. Тому мені захотілося запропонувати колекцію одягу, яка швидко перетворюється в різні стилі, тобто одна річ може бути як міні-гардероб. Це колекція Одяг-Трансформер.

Також читайте:  «Нам потрібний свій власний, український Ілон Маск», — Ірина Верещук

Наприклад, плаття з нашої колекції трансформується в три образи, якщо ви його вдягли в повному наборі то це довге плаття, можемо відстібнути низ і це вже плаття нижче колін, а якщо відстібнути рукави, то це вже образ без рукавів, більш спортивний стиль. Знову ж таки, варто пристебнути низ — і це вже четвертий образ. В такому стилі у нас є й осінні наряди, наприклад, пальто з капюшоном може розбиратися теж на кілька варіантів: жилет довгий і короткий, курточка укорочена з капюшоном. Потім легким рухом руки з’єднали всі компоненти — і у Вас повноцінне довге стильне пальто. І так вся колекція, де одна річ може перетворитись на декілька образів. Це комфортно, зручно і дуже практично.

Назва вашого Бренду «VERLOS», це ваше прізвище. Ви започатковуєте сімейну справу, яку будуть продовжувати ваші нащадки? Чи навпаки, продовжуєте сімейну традицію?

«Одяг-Трансформер» та розвиток нового українського бренду VERLOS— У моїй родині завжди були люди з творчим підходом. Пам’ятаю, що мій тато, будучи журналістом, за своє життя спроектував і «побудував» кілька будівель в різних містах України. Тобто і в мені той самий код ДНК.

VERLOS з іспанської перекладається — побачити їх. Ось і намагаюся передбачити заздалегідь, який одяг гармонійно вписується в наше сьогоднішнє суспільство. Побачити і відчути настрій людства та запропонувати всім комфортний і стильний одяг.

Мій син поділяє мої погляди на розвиток нашого бренду і вже зараз дає мені дуже цінні поради, які використовую в роботі. Тому, мабуть, можу сказати, що я започатковую сімейну справу. Сподіваюсь, що все так і буде далі.

Також читайте:  Хабова стратегія розвитку головного аеропорту країни - Євгеній Дихне

Розкажіть про наступну колекцію.

— Дуже люблю білий колір. З його приголомшливими відтінками. Це як чистий аркуш, на якому ти можеш намалювати всі свої думки. Думаю, що наступну колекцію будемо «малювати» на білому. А в процесі все може трансформуватися. Для творчості немає кордонів.

У вас є колекція жіночих сорочок з сакральними написами. Чи плануєте ви створити подібне для чоловіків?

Мені дуже цікава тема сорочок. Особливо білих. Здавалося б, просто біла сорочка. Класика жанру! Але мені так захотілося знову ж таки створити щось новеньке. Я спостерігала за людьми, за їх бажанням намалювати на своєму тілі щось, що буде їх надихати в житті.

Звичайно, мені пришла ідея створити колекцію сорочок із сакральними написами. Ці написи вишиті на прозорій основі. Коли ви вдягаєте цю сорочку, то відчуття, ніби ви зробили тату. Але завтра є можливість «приміряти» іншу життєствердну фразу. Написи «Народжений бути першим», або «Сміливим допомагає доля», або «Велика сила кохання» заряджають позитивом протягом всього часу. Мені хотілося, щоб люди, одягаючи наші сорочки, не тільки допомагали собі бути завжди в гарному настрої, але і транслювали навколишнім свій меседж.

У нас постійно запитують наші покупці, чи є така сорочка для чоловіків. Але для чоловіків складніше з висловами, тому що вони самі по собі більш замкнуті. Тому ми поки що в процесі розробки чоловічої колекції сорочок.

Думаю, що вже скоро ми її спрезентуємо.

Які плани на майбутнє?

Багато цікавих подій ми плануємо. Шукаємо нові майданчики для розширення нашої майстерні та нашого бренду. Плануємо організувати великий показ колекції Одяг-Трансформер. Плануємо та створюємо нову колекцію Весна–Літо 2020. Звісно, постійно подорожуємо та навчаємось. В планах дуже багато роботи. Тому будемо й далі творити і Вас дивувати.