Посол Об’єднаних Арабських Еміратів Салем Ахмед Аль-Каабі

0
847

ОАЕ — одна з найрозвиненіших та найбільш заможних країн світу нещодавно скасувала візовий режим з Україною. Якою є співпраця між нашими країнами? Що ми можемо запропонувати ОАЕ і що Емірати можуть запропонувати нам? Його Високоповажність Посол Об’єднаних Арабських Еміратів Салем Ахмед Аль-Каабі ексклюзивно для FD.

Будь-ласка, розкажіть про історію двосторонніх відносин між ОАЕ та Україною.

Дипломатичні відносини між ОАЕ та Україною було встановлено 15 жовтня 1992 року. У 2017 році наші країни відзначили 25 річницю їх встановлення. Без жодного сумніву, найбільший внесок до розвитку наших двосторонніх відносин було зроблено керівництвом наших держав. Ми пишаємося тим, що ОАЕ мали честь приймати у себе усіх Президентів України.

Останній візит Президента України Його Високоповажності Петра Порошенка до ОАЕ підтвердив, що партнерство між нашими країнами є міцним та непорушним.

На усіх рівнях присутній активний політичний діалог. На сьогодні укладено 24 двосторонні угоди та меморандуми між нами. Дві держави тісно співпрацюють у міжнародних організаціях, підтримуючи одна одну на виборах до міжнародних установ та інституцій.

Які напрями Ви окреслили б як пріоритетні у взаєминах між нашими двома країнами?

Без перебільшення можу сказати, що ми розглядаємо у якості пріоритету увесь спектр нашої двосторонньої співпраці. Ми не схильні виокремлювати щось одне, і тому абсолютно все: економіка, культура, гуманітарне співробітництво тощо мають однакову цінність для нас і ми докладаємо максимум зусиль для розвитку усіх цих напрямів.

Також читайте:  КУЧМА Леонід Данилович - Ексклюзив для "Модна дипломатія"

2017 рік було оголошено в ОАЕ Роком Дарування. Які благодійні події було проведено Посольством в ОАЕ та в Україні?

Об’єднані Арабські Емірати приділяють велику увагу розвитку культурної та гуманітарної співпраці між нашими країнами. У центрі уваги зовнішньої політики ОАЕ завжди знаходиться допомога тим, хто її потребує. У 2017 році цьому напряму було надано ще більшої уваги відтоді, як Президент ОАЕ Шейх Халіфа Бін Заїд Аль Нагайян оголосив проведення Року Дарування. Упродовж усього року ми провели близько 12 гуманітарних подій, під час яких чотирьом школам для дітей із обмеженими можливостями було надано необхідне обладнання для навчального процесу, а також близько 800 шкільних ранців (з усім устаткуванням).

2018 рік в ОАЕ проголошено роком Шейха Заїда Бін Султана Аль Нагаяна. Як Ви плануєте відзначити цей рік в Україні?

Так, справді, у 2018 році відзначається сто років від народження батька-засновника нашої країни, Шейха Заїда Бін Султана Аль Нагаяна. Упродовж Року Шейха Заїда висвітлюватиметься його роль у заснуванні Федерації а також його місцеві, регіональні та міжнародні досягнення. «Рік Шейха Заїда» віддзеркалюватиме те унікальне становище, яке покійний лідер займає у серці кожного з громадян ОАЕ. Я не хотів би випереджати події, хіба що можу сказати, що плануємо провести багато подій, присвячених Шейхові Заїду.

Також читайте:  Жінка в політиці - Ірина Сисоєнко. Ексклюзив

Якими були Ваші перші враження від нашої країни?

Я був приємно здивований розмахом і динамікою української внутрішньої політики та економічного розвитку. Попри всі зовнішні та внутрішні виклики, Україна впевнено долає усі труднощі та здійснює важливі економічні реформи.

До моїх перших вражень належить і те, що я побачив Україну надзвичайно красивою, цікавою та перспективною країною із великим природними ресурсами й талановитим народом, на який очікує велике майбутнє. Звісно, щодня я відкриваю щось нове в Україні. Працювати Послом ОАЕ в Україні є великою честю для мене.

Чи багато Ви подорожуєте Україною?

Як Посол Об’єднаних Арабських Еміратів я прибув до Києва 1 лютого 2017. Як ви, можливо, знаєте початок роботи Посла у країні перебування включає декілька протокольних процедур та церемоній, на проведення яких потрібен час, і тому я мав багато зустрічей у Києві, таким чином не маючи достатньо часу для подорожей Україною. Я впевнений, що у 2018 році я надолужу це і ознайомлюсь більш докладно з іншими регіонами України.

Також читайте:  Екскурсія Україною по подіуму як місія fashion дипломатії

Що Вам найбільше подобається у нашій країні?

На це питання немає простої відповіді. У вашої країни велична історія, неозора культурна спадщина, смачна національна кухня, тощо. Україна є надзвичайно цікавою в усіх її проявах.

У грудні 2017 року набула чинності угода щодо безвізового режиму між Україною та ОАЕ. Якими будуть, на Вашу думку, наслідки цього кроку?

Ми розглядаємо цей крок як відкриття нового розділу у відносинах між нашими країнами. Важливість скасування візового режиму, і як наслідок, розвиток особистісних контактів між людьми, важко переоцінити. Ми переконані, що безвізовий режим між Україною та ОАЕ матиме відчутний та позитивний ефект в усіх сферах, починаючи від розвитку туристичної індустрії й закінчуючи пожвавленням контактів у галузі ділової співпраці, у науковому та культурному обміні тощо. Це надважливий крок, який ми змогли здійснити завдяки мудрому керівництву наших держав, і його позитивні наслідки відчуватимуться ще дуже довго.