Розвиток ділових відносин між Україною та Австрією сьогодні

0
563
Фото: Fashion of Diplomacy

Зв’язки між Україною та «Західним» світом зміцнювалися століттями і продовжують набирати все більшої ваги, особливо після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Важливу роль у цьому процесі відіграють міжнародні двосторонні Асоціації, головною місією яких є сприяння розвитку та зміцнення міжнародних відносин у сферах громадянського суспільства, бізнесу та культури.

Про розвиток ділових відносин між Україною та Австрією сьогодні говоримо з Президентом Українсько-Австрійської Асоціації, Паном Альфредом Праусом.

Зміцнення суспільних стосунків між Австрією та Україною

Шановний пане Праус, розкажіть, будь ласка, чим займається Ваша Асоціація в Україні?

Головною місією Українсько-Австрійської Асоціації є зміцнення суспільних стосунків між Австрією та Україною, розвиток ініціатив та проектів у соціальних, культурних, громадянських та бізнес сферах, прагнучи розширити та посилити мережу співпраці між Австрією та Україною. Простіше кажучи, ми допомагаємо австрійським підприємцям відкрити та увійти на український ринок, засвоївши його правила, і навпаки. Зокрема це стає можливим завдяки спеціальним тренінгам з міжкультурної комунікації та менеджменту, які ми проводимо на високому академічному та комерційному рівні головним чином для українців, які прагнуть вступити на західноєвропейську бізнес-арену. Я наведу приклад одного з наших нових проектів у сфері B2B: нещодавно до мене звернувся Президент Міжнародного Інституту Бізнесу (International Institute of Business, найбільша бізнес школа в Україні) з проханням знайти потенційний партнерський Університет прикладних наук в Австрії для програми M (B) A. Окрім того, ще декілька B2B проектів у сфері промисловості зараз знаходяться на стадії розвитку.

Наскільки важко вести бізнес в Україні?

Також читайте:  Київ має право вважатися однією з найбільших балетних столиць Європи

На це питання дійсно складно знайти відповідь. На сході України іде війна і це є проблемою не тільки державного, але й міжнародного масштабу. Неточності міжнародного висвітлення війни в засобах масової інформації спотворюють імідж України та уявлення про неї. Саме тому багато людей не знають, що окупована територія становить менше 15% усієї країни, і що решта України частково є навіть доволі процвітаючою країною. Втім, я вірю в Україну та її майбутнє, бо інакше не займався б тим, що роблю. Коли я починав розвивати проекти в Україні, деякі речі видавалися мені незрозумілими або щонайменше дивними. Це головним чином стосується підходу до ведення бізнесу та ділових перемовин і, перш за все, того, наскільки недалекоглядним в Україні є ставлення до прибутковості бізнесу. В Австрії будь-який бізнес-план розробляється з розрахунком на певну перспективу та поступовий розвиток. В Україні ж люди прагнуть отримати максимальний прибуток якомога швидше. Проте, я розумію, що такий менталітет є наслідком багатовікової нестабільності, криз і навіть воєн. У Австрії та інших західних країнах існують певні правила — що можна, а чого не можна робити в бізнесі, закони, які формувалися десятиріччями чи навіть століттями. Така культура ведення бізнесу в Україні лише починає зароджуватися. В Західній Європі практично немає олігархії, в той час коли в Україні донедавна неможливо було заперечити вплив заможних людей на політичне, громадське, культурне та інші сфери життя країни. На мою думку, зміни у цій сфері наразі майже не відбуваються.

Також читайте:  Місія України у ХХІ сторіччі — відродження Європи. Це сьогодні відбувається саме тут

Україна завжди була доволі актуальною темою в Австрії

Що відомо про Австрію в Україні? Адже у свій час доволі велика частина території України входила до складу Габсбургської Австро-Угорської Імперії.

Безумовно Україна завжди була доволі актуальною темою в Австрії і залишається такою до сьогодні. Нащадок імператорської династії, відомий та впливовий політик Отто фон Габсбург, був, не побоюся цього слова, лобістом українських інтересів. Впродовж тривалого часу він очолював таку серйозну організацію, як Міжнародний Пан-Європейський Союз та зробив багато для того, аби євроінтеграційні прагнення України знайшли підтримку та розуміння на Заході. На превеликий жаль, інколи захисники українських інтересів за кордоном, такі, як покійний син останнього Імператора, зробили для євроінтеграції вагоміший внесок, аніж більшість українських політиків.

Наскільки впливовим є російське лобі в Австрії?

Мені інколи доводиться спілкуватися з бізнесменами та урядовцями, які, власне, складають це лобі. І Ви можете мені повірити, це люди прагматичні та розумні. До того ж російське посольство регулярно проводить певні заходи, направлені на популяризацію російської культури в Австрії, вже не кажучи про розповсюдження так званих фейкових новин. Подібні заходи мають на меті створити позитивний імідж Росії, а тому будь-яка контрпропаганда, на жаль, частіше за все просто не сприймається. Навіть відповідним органам влади Європейського Союзу в цьому відношенні інколи буває складно протистояти такому інформаційному натиску, не в останню чергу тому, що діловий інтерес нерідко виявляється важливішим за норми міжнародного права та етики. До того ж не можна забувати, що відношення Росії до України становить приблизно 10:1 з точки зору двосторонньої торгівлі з Європейським Союзом. За результатами нещодавніх парламентських виборів у Австрії, до нової коаліції Народної Партії з великим відсотком вірогідності може увійти правоналашована Австрійська партія свободи, що може стати дуже вигідним для Росії. Путін декілька разів відвідував Австрію з офіційними візитами. Коли я займав посаду голови міжнародної промислової групи, мене представили йому на одному з таких державних прийомів. Ця зустріч тривала щонайбільше одну хвилину: його очі – холодні та розумні. У вас дуже серйозний та небезпечний ворог.

Також читайте:  Відень на Дніпрі

Європейське майбутнє України

А що робить посольство України в Австрії? Наскільки дієво воно протистоїть російському впливу?

Я не можу і не вправі давати оцінку роботі Вашого посольства. Звісно ж, воно активно відстоює інтереси України, іноді навіть доволі емоційно. Проте, на жаль, наскільки я бачу з України, посольство Росії діє значно активніше. Однак, я мушу зазначити, що Україна має багатьох справжніх та надійних друзів у Австрії, не кажучи вже про чималу українську спільноту в моїй країні.

Чи вірите Ви у європейське майбутнє України?

Звісно ж вірю. І найкращим доказом цього є той факт, що я вже майже десять років живу і працюю в Україні і наразі активно займаюся Українсько-Австрійською Асоціацією. Україна надихає мене працювати і прагнути до кращого майбутнього для цієї країни.

Україна обрала складний, але правильний шлях. А найголовнішим є те, що Ви не збираєтеся з нього звертати!