Створення нової бізнес-еліти України

0
610

Діяльність різноманітних бізнес-клубів в Україні сьогодні є дуже популярною. Бізнесмени, ділові люди, громадські діячі, які розділяють однакову життєву філософію і цінності, об’єднуються та створюють певний живий організм, як успішне, самодостатнє середовище.

Про створення нової бізнес-еліти України, про виховання і формування нових прогресивних фахівців на всіх рівнях, для Fashion of Diplomacy розповідає Президент «СЕО-Клуб Україна» Сергій Гайдайчук.

Ви очолюєте СЕО-Клуб Україна. Чи можна сказати, що це є об’єднанням людей належних до еліти?

Я ніколи не хотів, аби наш клуб відносили до еліти, адже у мене завжди було скептичне ставлення до нашої еліти. Втім, коли я подивився на те, що означає це слово, а означає воно найкращих людей у суспільстві, то я все ж таки сказав, що ми об’єднуємо, скажімо так, не найгірших людей України. СЕО означає Chief Executive Offi cer, себто стосується людей, які керують розвитком бізнесу та несуть відповідальність за нього. Якщо розуміти під елітою саме цих людей, то я готовий з вами погодитися.

У нашій країні дуже часто бізнес-еліта стає політичною елітою. Чи відбувається щось подібне з членами Вашого клубу?

Наш клуб є повністю аполітичним і об’єднує лише підприємців і топ-менеджерів. Цілі і філософія нашого клубу не передбачають активної участі у політичних процесах, але ситуація, яка складалася у нашій країні у 2014 році змінила відношення багатьох наших членів до політики. Усі зрозуміли, що ми можемо не займатися політикою, але політика займеться нами так чи інакше. До 2014 ті бізнесмени, які не заробляли гроші з бюджету, дивилися на політику як на щось неважливе та другорядне. І це, як показав час, було неправильним баченням. Деякі з членів нашого клубу пішли у політику, а правильніше сказати, їх було покликано до управління державою. Наприклад, Олексій Павленко. Він був міністром сільського господарства. Сергій Шкляр – він є зараз заступником міністра юстиції. Сергій Блажевич був заступником голови патрульної поліції України. Безумовно, ми розуміли та розуміємо, що усі біди нашої держави відбуваються через несформованість середнього класу й через те, що його не представлено у владі. Події 2014 року трохи відсунули стару еліту від керування державою, але вона не здає своїх позицій. І саме через це активна участь деяких представників нашого клубу в політиці — це своєрідний зсув у свідомості підприємців, які зрозуміли, що за те, що відбувається в нашій країні, несе відповідальність кожен активний і свідомий громадянин.

Також читайте:  УКРАЇНСЬКЕ НАЦІОНАЛЬНЕ ВІДРОДЖЕННЯ ВПЕВНЕНО ТА ПЕРЕМОЖНО КРОКУЄ СЛОБОЖАНЩИНОЮ!

Як би Ви оцінили економічну ситуацію в нашій країні?

Економічна ситуація, знову ж таки, залежить від того, що стара еліта продовжує керувати країною. Ці люди розглядають владу не як відповідальність, але як можливість отримати надприбуток, використовуючи державу для цього. За подібного керування позитивних зрушень в економіці чекати не доводиться. Передусім йдеться про те, що стара еліта консервує старі методи керування економікою. Чому? Тому що інновації роблять неможливими перетворення держави на джерело надприбутків. Ми створювали наш клуб не в останню чергу задля того, аби просувати інноваційні ідеї та інноваційні проекти. Ми хочемо стати тією молодою кров’ю, яка оновить Україну в економічному і підприємницькому сенсі.

Також читайте:  Україні є чим здивувати світ. Просто треба працювати — системно та наполегливо

Коли було засновано Ваш клуб?

Шість з половиною років тому наш клуб було створено. Я подумав, що коли людей, які думають правильно, зібрати разом, то раніше чи пізніше виникне синергетичний ефект. Моєю ідеєю було заснування певної спільноти, створення певного живого організму, який би єднав людей з однаковою життєвою філософією. Ця ідея не була ніяк оформлена. Просто було розуміння того, що ми маємо триматися разом. У людській природі закладено те, що ми маємо взаємодіяти та співпрацювати, адже ми живемо серед людей. Хто ефективніше співпрацює з іншими, той досягає більших результатів та проживає цікавіше й багатогранне життя.

Якими є головні напрямки його роботи?

Коли я створював клуб, то першочерговою метою було — формування середовища, спільноти успішних підприємців і топ-менеджерів, які б відповідали дуже високим професійним і етичним критеріям. Задля розвитку, обміну досвідом і кращими практиками, співпраці та спілкування. Однак, по мірі розвитку клубу, після того, як ми відбулися, як успішне, самодостатнє середовище, ми сформулювали нову місію клубу — спрямовану за межі клубу. І новою місією стало формування нової ділової еліти України, через сповідування і реалізацію ключових принципів і проектів. Адже складається доволі-таки парадоксальна ситуація. Ми переживаємо наразі дуже складні часи в економіці та у політиці, не дивлячись на те, яким потенціалом і можливостями володіємо. І єдиною можливістю реалізувати цей потенціал являється виховання і формування нової прогресивної еліти на всіх рівнях. А однією із ключових сил суспільства, його креативним класом і двигуном, його хребтом і тими, хто формує багатство країни, є саме підприємці. Тому наше першочергове завдання як спільноти — спрямовувати зусилля, ресурси та можливості на вирощування й формування нового підприємницького класу людей в країні. В цьому напрямку ми робимо дуже багато. Другим стратегічним напрямком роботи клубу є стимулювання нашого бізнесу розвиватися глобально — йти за межі країни, також привозити в Україну максимальну кількість бізнес делегацій з усього світу, щоб показати, що таке справді Україна, і що тут є з ким працювати, і багато можливостей. Цю задачу ми реалізовуємо через налагодження співпраці та партнерства з подібними діловими клубами по всьому світу.

Також читайте:  Перші і найважливіші завдання культурної дипломатії на зовнішньому напрямі

Ваш клуб є виключно київською структурою?

Донедавна було саме так. Ми ніколи не планували розширюватися та відкривати філії в інших українських містах. Але часи змінюються. До нас надходять пропозиції з інших міст. Поки що не йдеться про відкриття філіалів чи то дочірніх структур — йдеться про створення дискусійних клубів в Одесі та Львові.

Яким є Ваш прогноз щодо найближчого політичного та економічного майбутнього України?

Прогнози завжди важко робити, адже завжди можна припуститися помилки. Втім, можу сказати одне — якщо прогресивні і свідомі люди, які є в країні, візьмуть відповідальність за подальшу долю країни на себе, якщо ми модернізуємо систему управління державою, якщо ми приймемо світові інноваційні підходи, то на нас чекає велике майбутнє…