Світ готовий підставити нам дружнє плече. Ми дуже цінуємо допомогу наших західних партнерів

0

Світова спільнота позитивно реагує на демократичні зміни в Україні. Нас підтримують наші міжнародні партнери у протистоянні з РФ. Можливо, підтримка не завжди та, на яку розраховує країна. Яким Ви бачите подальший розвиток стосунків з нашими партнерами? Як не втратити підтримку та довіру?

— У міжнародних взаєминах дуже важливою є прогнозованість. Наші партнери завжди мають знати, чого від нас чекати, тож ми були і залишаємося послідовними та надійними партнерами для наших друзів у всьому світі. Ми дуже цінуємо підтримку США та Європи, однак ми маємо ще чимало проєктів та планів, які прагнемо втілити разом з нашими партнерами — ми вже ведемо серйозну роботу з інформування урядів дружніх країн про те, як ми бачимо розвиток подій і в чому потребуємо допомоги і сприяння.

Нам дуже приємно, що наші закордонні партнери висловлюють готовність підставити дружнє плече — я вже провів чимало зустрічей з дипломатами країн-партнерів і з задоволенням констатую: ми ведемо дуже конструктивний діалог.

Світ готовий підставити нам дружнє плече. Ми дуже цінуємо допомогу наших західних партнерів

Ще до президентства Ви проводили «Дні України» в Латвії. Вас багато критикували за це, але цей захід став однією із найуспішніших презентацій сучасної української культури за кордоном. Як Вам тоді це вдалося зробити без державної підтримки?

— Інколи найкраща допомога держави — це щоб вона не заважала. В України, на щастя, є чимало талановитих людей, які гідно представляють нашу країну, нашу культуру за кордоном. Я маю честь бути знайомим та навіть дружити з багатьма такими людьми і я точно знаю, що вони будуть допомагати творити позитивний імідж України в світі. Впевнений, що найбільш вдалі проєкти триватимуть, з’являться багато нових, а я допомагатиму в межах своєї компетенції просувати Україну в світі як культурну країну.

Також читайте:  Сергій ПРОСКУРНЯ, український театральний режисер, продюсер

Чи вважаєте Ви, що гуманітарна політика, зокрема й політика, скерована на поліпшення іміджу нашої держави на міжнародній арені, мають бути у компетенції Президента України чи це сфера відповідальності уряду?

— Як ви знаєте, згідно Конституції України, президент представляє державу в міжнародних взаєминах, здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави. Свою частину роботи в цьому напрямі я робитиму сумлінно й відповідально. Впевнений, що з урядом ми будемо конструктивно та ефективно співпрацювати, зокрема, і в цій сфері. І не лише з урядом: імідж держави творять різні державні установи, приватні структури, філантропи та діячі з різних сфер — від культури до бізнесу тощо.

Світ готовий підставити нам дружнє плече. Ми дуже цінуємо допомогу наших західних партнерівВи вже почали працювати, навіть до інавгурації, над поверненням окупованих територій. Яким чином Ви плануєте це робити далі?

— Роботи дуже багато, це складний, але надважливий напрямок моєї діяльності. Головне: всі повинні розуміти, що на окупованих територіях живуть НАШІ люди і говорячи про повернення територій ми повинні думати насамперед про те, що нам треба повернути людей. Ми маємо план дій, до «мінського процесу» повернувся дуже досвідчений Леонід Кучма. Звісно ж, ми дуже цінуємо допомогу західних партнерів. Я дуже хочу, щоб за мою президентську каденцію ми розв’язали проблему Криму та Донбасу.

Також читайте:  Петро Авраменко - Спектакль "ВІЙ", створення спец ефектів, забобони і повір’я

Ваше бачення шляхів повернення українців, які емігрували з різних причин в інші країни світу?

— Шлях лише один: створення економічних умов, щоб людям було цікаво повертатися до України — вони мають розуміти, що знайдуть тут гідну роботу (звісно, з гідною зарплатою) чи легко відкриють власний бізнес і безперешкодно його вестимуть. Це вдалося багатьом країнам, що колись були в радянському таборі, це зробимо й ми. До речі, нам варто вивчити досвід наших польських друзів, які запровадили «карту поляка» — перший документ на шляху до отримання громадянства, який не важко отримати і який дає можливість людині швидко інтегруватися в Польщі.

Ці вибори Президента були єдині демократичні за всю історію незалежності. Зрозуміло, що люди в Вас повірили з надією на зміни, на краще життя… Але для того, аби ці зміни відбулись, має бути достатня кількість професіоналів. Чи є у Вас така кількість людей в команді?

— Президент призначає не так багато людей і з тими, хто буде в моїй команді, я вже визначився.

Також читайте:  Хабова стратегія розвитку головного аеропорту країни - Євгеній Дихне

Сподіваюся, що на парламентських виборах українці оберуть найбільш гідних депутатів, які сформують професійний та ефективний уряд, і всі разом ми будемо працювати на одну мету: європейська, багата, цілісна Україна.

Світ готовий підставити нам дружнє плече. Ми дуже цінуємо допомогу наших західних партнерів

Українська дипломатія від 2014 року переживає, за версією багатьох експертів, непрості часи. Дехто говорить про кризу у зовнішньополітичному відомстві нашої держави. Чи згодні Ви з цим твердженням?

— Я ретельно вивчаю ситуацію, адже це безпосередньо сфера моєї відповідальності.

Говорити про кризу — це буде велике перебільшення, але не все зараз так, як мені би хотілося. З новим міністром закордонних справ (сподіваюся, парламент не зволікатиме зі схваленням кандидатури на цю посаду, яку я запропоную депутатам) ми доведемо до ладу реформу в нашому зовнішньополітичному відомстві. Але, повторюся, хорошого було чимало і все позитивне ми збережемо — це стосується і професіоналів на ключових посадах.

Що обов’язково треба максимально швидко вирішити — це проблему відсутності послів України у багатьох важливих для нас державах.

Світ готовий підставити нам дружнє плече. Ми дуже цінуємо допомогу наших західних партнерів

Чи є, на Вашу думку, Україна привабливою країною? У чому полягає ця привабливість?

— Я не хотів би жити в будь-якій іншій країні. Це відповідь? Українці — неймовірні люди! Тому в нас все вийде.

Чого б Ви хотіли побажати читачам нашого видання?

— Любити свою справу — тільки тоді можна досягти успіху. І бажаю успіхів.