Українські дизайнери дали поштовх співробітництву з Польщею

0
413

12 українських дизайнерів представили у Ptak Warsaw Expo під Варшавою свої колекції одягу. Захід відбувся в рамках проекту «Екскурсія Україною по подіуму».

У показі взяли участь модель’єри з 12 регіонів України: Роксолана Богуцька з її легендарними вишитими мотивами представляла Галичину, Людмила Бушинська – Поділля, Любов Чернікова – Прикарпаття, Оксана Сокол з унікальними валяними речами – Закарпаття, Дмитро Чернега з чоловічою колекцією – Київ, Наталя Марченко – Полісся, Олена Мішустіна з сукнями, прикрашеними петриківським розписом – Наддніпрянщину, Олена Годис зі скіфським золотом – Одесу. Крім того, Україну представляли дві студентські групи – Марина Лапа з творчою групою студентів Харківської Академії дизайну та Оксана Грицай, яка представляла Галицький коледж ім. Чорновола в Тернополі.

Також читайте:  Молодий український бренд Madgie представили колекцію на MBFDK-17

Справжній фурор спричинили колекція кримськотатарського вбрання Камілли Саадат, яка репрезентувала Крим, а також колекція одягу з Донбасу, яку представила організатор заходу, радник міністра освіти й науки, голова Національного партнерства в легкій промисловості Голда Виноградська. Її творча група виготовила аксесуари з дроту. Як символ нинішньої України – жінки, руки якої зв’язані дротом.

Під час заходу були присутні представники міністерства культури та економіки Польщі, а також – Закордонного торговельного бюро у Києві та Польсько-української господарчої палати, які теж долучилися до організації показу.

«Ми відкрили нову сторінку польсько-українських економічних відносин, – зазначила Голда Виноградська. Зокрема, домовилися, що 2 лютого ми відкриваємо у Ptak місто моди у Лодзі – магазин, де будуть представлені бренди українських дизайнерів. Це величезний крок вперед для українського бізнесу. Також у першому кварталі наступного року ми прийматимемо делегацію польських виробників тканин: ми допомагатимемо полякам продавати їх тканини в Україні, а вони промотуватимуть наших виробників», – заявила Виноградська.

Також читайте:  Mercedes-Benz Kiev Fashion Days 2017

Після показу відбувся бізнес-форум «Можливості для партнерства і взаємовигідної співпраці PL-UA в легкій промисловості», під час якого сторони обговорили, чим можуть бути корисними одна одній Україна та Польща в економічному плані.

Легка промисловість України забезпечує 5% бюджетних надходжень та 2,6% експортного потенціалу України. Майже 45% виробництва легкої промисловості України експортується до країн Європи. Згідно даних Держстату, у 2017р. з трьох головних країн-імпортерів – Китаю, Туреччини та Польщі – в Україну ввезено трикотажних полотен, одягу, домашнього текстилю та взуття на ₴483,3 млн. Профільні асоціації називають цифру ₴1079,1. Неврахований імпорт $596 млн. – це втрати щонайменше 5,3 млрд.грн. бюджетних надходжень у вигляді сплати мита і ПДВ.