В Україні представили масштабне дослідження української індустрії моди

В Україні було проведено перше дослідження малого та середнього бізнесу у сфері моди та текстильної промисловості. Унікальність дослідження у тому, що вперше була підрахована частина українського дизайна та її роль в економіці країни. Провела та презентувала наукову роботу Анна Варава, старший експерт Association4U з секторальної політики та коммунікації у МЗС України (департамент ЄС та НАТО), екс-головний редактор міжнародного видання про моду L’Officiel Україна.

Дослідження було підтримане державною організацією Український культурний фонд та проектом Association4U, який займається сприянням впровадженню угоди про інтеграцію України в ЄС. Допомогу у проведенні наукової роботи Анні здійснювали іноземні спеціалісти – Марк Хеллер, експерт DCFTA з Великобританії, два супервайзера – провідні професори німецького університета Furtwangen та Інститута Культурної Дипломатії в Берліні, а також авторитетні експерти модної індустрії Франції – викладачі Інститута Марангоні Париж – Джанні Небріні та Патрік Ваше, CEO модної агенції YPT (yourparisiantouch) Герман Уот, та президент агенції консультацій модного бізнесу fab-paris.com Веронік Депуа.

Також читайте:  Night in Ukrainian style - показ колекцій
Також читайте:  Українські дизайнери дали поштовх співробітництву з Польщею

Доречі, Франція виступає модним прикладом моделі розвитку сфери невипадково. Україна у процесах удосконалення державного управління більш за все спадкує Францію та Великобританію, їх національні інститути та структурі дуже схожі. На сьогодні у Франції доля креативної індустрії у ВВП країни складає 2,5% (13$bln на рік), в той час як в Україні всього 0,006%. Наразі це є великим показником для України і має великий потенціал, а за підтримки державних та недержавних установ може досягти майже французського рівня.

Експерт виділяє основні кроки, які треба здійснити, щоб підняти національну індустрію моди на новий рівень, і це – спеціальна сучасна освіта, запровадження нових технологій, інвестиції та кредитування, розвиток та популяризація бренда Made in Ukraine, підтримка локальних ринків, зменшення ринку ввозу секонд-хенду, екпертний розвиток галузі, міжгалузеві кооперації та інше.

Також читайте:  Українські дизайнери дали поштовх співробітництву з Польщею
Також читайте:  З 3 по 8 лютого у Києві відбудуться покази колекцій FW18-19

Таким чином, за успішним прикладом Франції окреслений основний напрямок у розвитку національної індустрії моди, провідні європейські тенденції ексалації відповідних інститутів та перспективи України на цьому шляху.

Офіційна презентація дослідження відбудеться на міжнародному форумі Креативна Україна 9 листопада 2018 р у Києві, яке проводить Міністерство Культури України.

ДОВІДКА

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду згідно з чинним законодавством спрямовується та координується Міністерством культури України.

Must Read

Лідер об’єднаної територіальної громади року – Людина року – 2018

Вадим ГАЄВ Новопсковський селищний голова (Луганська обл.) Нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України за вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку місцевого самоврядування в Україні, високий професіоналізм...

Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем зробить життя людей наших країн кращим

Президент Петро Порошенко переконаний, що підписання Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем не лише сприятиме співробітництву двох країн, а й зробить кращим...

Степан Кубів підписав Угоду про вільну торгівлю з Ізраїлем!

Ізраїль став 46 країною, з якою Україна підписала Угоду про вільну торгівлю. З моменту набуття нею чинності будуть скасовані ввізні мита для близько 80%...