День раку легень: представники МОЗ і НСЗУ обговорили діагностику і лікування раку легень в Україні

0

В Україні 6 із 10 пацієнтів з раком легень живуть не більше року після діагностування хвороби. Як це змінити і що варто робити українцям – обговорили МОЗ, НСЗУ, лікарі і самі пацієнти.

1 серпня – День раку легень. В Україні це вбивця номер один серед онкохвороб. В Україні виявляють близько 13 тисяч нових випадків раку легень щороку, з них більше 9 тисяч, тобто, більше 70% – на пізніх стадіях. А шестеро з десяти людей з цією хворобою живуть не більше року після виявлення.

Напередодні Дня легень представники Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України, лікарі і пацієнти обговорили ситуацію з діагностикою і лікуванням раку легень в Україні і розповіли, що допоможе частіше виявляти хворобу на ранніх стадіях.

«Нам потрібно змінити певною мірою психологію і парадигму обстеження і з боку лікарів, і з боку пацієнтів. Навіть такий, здавалося б, застарілий метод, як флюорографія, чи рентгенографія, який ми ігноруємо, посилаючись на радіофобію, і пропускаємо, він вже виявляє достатньо раків легень», – вважає лікар, торакальний хірург Володимир Войтко.

Також читайте:  Унікальний центр дентальної хірургії і стоматології професора Вєсової

«Раннє виявлення онкозахворювання серйозно збільшує шанси на успішне лікування. Саме тому ми (НСЗУ – прим.) наступного року вже запланували в бюджетній декларації збільшити тарифи для діагностики та лікування онкозахворювань, щоб дозволити підвищити рівень надання медичної допомоги таким пацієнтам і ми пропонуємо підвищити тарифи в 3,6 раза», – розповіла представниця Національної служби здоров’я України Олена Сініцина.

Генеральний директор директорату медичного забезпечення МОЗ України Володимир Мельничук додав: «З децентралізацією зараз багато повноважень лягає і на місцеві бюджети. І активність громад, активність громадських організацій може допомагати в цьому напрямку не тільки Міністерству охорони здоров’я і нашим пацієнтам, а взагалі галузі, отримуючи підтримку з місцевих бюджетів».

«Одним із найпопулярніших міфів про рак легень є паління. Курці дійсно знаходяться в зоні ризику. Але щоб отримати рак легень, достатньо мати легені, як це було на прикладі з моєю мамою – вона ніколи не курила. Тому ми як організація будемо постійно нагадувати українцям про важливість регулярних обстежень», – говорить засновниця громадської організації «Легені» Вікторія Штонда.

Також читайте:  Унікальний центр дентальної хірургії і стоматології професора Вєсової