Українсько-чеські політичні консультації в Празі

0

3 травня 2019 року у Празі відбулися українсько-чеські політичні консультації на рівні заступника Міністра закордонних справ України Василя Боднара та заступника Міністра Чеської Республіки Алеша Хмеларжа, в ході яких сторони обговорили широкий спектр питань двостороннього співробітництва в політичній, торгово-економічній і гуманітарній сферах,  підтвердили готовність сторін активізувати ближчим часом політичний діалог між двома країнами на всіх рівнях.

Особлива увага під час консультацій була приділена політичній ситуації в Україні після президентських виборів та триваючій агресії РФ на сході України. В. Боднар поінформував чеську сторону про незаконне рішенням Росії щодо надання громадянства РФ деяким категоріям громадян України у спрощеному порядку та подякував МЗС ЧР за засудження таких дій Кремля. Також відбувся обмін думками щодо шляхів протидії агресивним діям РФ та продовження санкційної політики в рамках ЄС та інших міжнародних організацій.

Також читайте:  Робоча поїздка Посла України в Грузії

Алеш Хмеларж наголосив на беззастережній підтримці Чехією незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, невизнані  незаконної анексії Криму та засудженні окупації Росією частини території на сході України.

Українсько-чеські політичні консультації в Празі

Було обговорено шляхи поглиблення співробітництва двох країн в контексті євроінтеграційних зусиль України, зокрема, щодо запозичення нашою державою чеського євроінтеграційного досвіду через консультативну і технічної допомогу у реформуванні освітньої сфери і сфери охорони здоров’я, підтримки незалежних ЗМІ та громадянського суспільства, адаптації українського законодавства до законодавства ЄС.

В.Боднар та А.Хмеларж підписали Меморандум між зовнішньополітичними відомствами обох країн про створення Українсько-чеського форуму, підтвердивши свої наміри започаткувати щорічні засідання експертів, завданням яких буде надання імпульсів розвитку двосторонньої співпраці, насамперед з питань зовнішньої політики, безпеки, інтеграції з ЄС та НАТО, співпраці між неурядовими організаціями, історичними осередками та іншими інституціями.

Також читайте:  Дипломатичні представництва України мають допомагати українцям, які вперше виїдуть за кордон