20-річчя з нагоди відновлення діяльності педагогічного ліцею з українською мовою викладання ім. Т.Шевченка

0
368

20 та 21 жовтня у румунському місті Сігету Мармацієй відбулись заходи з нагоди відзначення 20-річчя з нагоди відновлення діяльності педагогічного ліцею з українською мовою викладання ім. Т. Шевченка.

Заходи відбулись за підтримки Союзу українців Румунії, за участі радника посланника Посольства України в Румунії Євгена Левицького, голови Української Всесвітньої Координаційної Ради (УВКР) Михайла Ратушного, представників МЗC Румунії, Міністерства національного виховання Румунії, Союзу українців Румунії, Товариства Україна-Світ, Шкільного Повітового Інспекторату, мерії м. Сігету Мармаціей.

Коротко про український ліцей

Український ліцей в м. Сігету Мармацієй заснований восени 1944 року.

У 1950 р. на базі ліцею було відкрито Українську педагогічну школу, яка функціонувала до 1960 р., коли її було перетворено на румунську педагогічну.

Також читайте:  У архівах Конгресу США знайшли фото старого Києва

У 1990 р. при румунській педагогічній школі було відновлено український відділ, який готував вчителів початкових класів і вихователів дошкільних закладів.

У 1997 р. було відновлено діяльність українського ліцею ім. Т.Шевченка в м.Сігету Мармацієй як самостійного навчального закладу з трьома початковими, одним гімназійним та п’ятьма ліцейними класами. Вперше було здійснено набір учнів на математико-фізичний профіль з викладанням українською мовою.

З 1998 року було введено спеціалізацію „інформатика” з викладанням українською мовою.

З 2004 р. запроваджено два профілі в ліцейних класах – “педагогіка” і “математика та інформатика”.

З 2014 р. директором ліцею є Касян Піцура.

Загальна кількість учнів у ліцеї – 185 (станом на вересень 2017 р.).