Поліція закрила незаконний світовий інтернет-ринок AlphaBay

0
344

Інтернет-ресурс AlphaBay є одним із найбільших торгівельних майданчиків «темного інтернету». Для того, щоб повноцінно здійснити доступ до ресурсу необхідно використовувати різного роду анонімайзери або додаткові програмні засоби.

Користуючись максимально можливою анонімністю на порталі вільно торгували наркотиками, зброєю, краденими речами, незаконно зібраними базами даних про кредитні рахунки, а також безпосередньо крадені банківські картки. Окрім того користувачі цього порталу пропонували власні послуги для вчинення якихось незаконних дій.

З минулого тижня виникли проблеми до доступу з даним ресурсом. Спочатку на форумах почали обговорювати, що власнику та адміністраторам сайту просто набридло ризикувати й вони вирішили прикрити проект вивівши всі кошти. Але згодом адміністратори сайту повідомили, що на ресурсі просто ведуться технічні роботи. Після того, як через тиждень сайт так і не запрацював користувачі почали говорити про втручання поліції, і що, можливо від імені адміністраторів також спілкуються поліціянти.

Також читайте:  "Нафтогаз" почав поставляти в Україну газ через Швейцарську "дочку"

І вже 14-го липня видання Wall Street Journal повідомило, що в ході спецоперації, котра проходила на території Тайланду силами місцевої поліції, а також поліції США та Канади було затримано Александра Каза, що входив до керівництва  AlphaBay. Його готували до екстрадиції в США, але знайшли повішеним у камері таїландської тюрми. У поліції заявили про самогубство.