Цьогоріч виповнилось 65 років членства України в ЮНЕСКО

0
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AE%D0%9D%D0%95%D0%A1%D0%9A%D0%9E

12 травня 2019 року виповнилось 65 років членства України в ЮНЕСКО – найбільш представницькій спеціалізованій установі ООН з питань освіти, науки і культури, до складу якої входять 193 країни.

Україна завжди була активною учасницею діяльності ЮНЕСКО та ініціатором багатьох заходів Організації.

На 27-й сесії Генеральної конференції у 1993 році Україна ініціювала розробку „Програми культури миру”, яку було покладено в основу одного із стратегічних напрямів програмної діяльності Організації.

За ініціативи України в ЮНЕСКО Генеральна асамблея ООН проголосила 2002 рік Міжнародним роком світової культурної спадщини.

У 2007 році Україна була співініціатором проголошення Міжнародного року зближення культур – 2010 р., а також Міжнародного Десятиріччя зближення культур 2013-2022 рр.

Також читайте:  Радник Президента США з питань національної безпеки планує візит до України

Наша країна активно співпрацює з ЮНЕСКО у сферах збереження культурної і природної спадщини, реалізації культурних і освітніх прав, розвитку науки, підвищення якості освіти, збереження біосферних заповідників, комунікації та інформації.

До списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включено 7 українських об’єктів: Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра, ансамбль історичного центру Львова, стародавнє місто Херсонес Таврійський, дерев’яні церкви карпатського регіону, резиденція митрополитів Буковини і Далмації, дуга Струве, давні та букові праліси Карпат та інших регіонів Європи.

За період членства в ЮНЕСКО Україна чотири рази обиралася до керівного органу Організації – Виконавчої ради: у 1981 – 1985 рр., 1995 – 1999 рр., 2001 – 2005 рр. та 2013 – 2017 рр.

Також читайте:  Новій системі державної допомоги в Україні — один рік

Пріоритетним напрямом діяльності України в ЮНЕСКО сьогодні є використання можливостей Організації для привернення уваги міжнародної спільноти до численних порушень окупаційною російською владою освітніх та культурних прав населення Криму, а також законодавства України та міжнародних норм з питань захисту культурних цінностей та спадщини на території незаконно окупованого Росією півострова. У відповідь на ці порушення Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила десять рішень «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», на виконання яких у 2019 р. розпочато першу фазу прямого моніторингу ситуації в АРК та м.Севастополь у сферах компетенції Організації.

Членство України в ЮНЕСКО широко використовується для популяризації у світі знань про Україну – європейську державу з тисячолітньою історією, різноманітною і самобутньою культурою, багатою на унікальні природні та культурні пам’ятки світового значення.

Також читайте:  28 квітня в Києві вперше пройде дипломатичний гольф турнір

Україна налаштована й надалі брати активну участь у діяльності ЮНЕСКО, сприяти процесу взаємозбагачення культур, захисту світової культурної і природної спадщини, розвитку освіти, науки та культури у світі.