CPJ презентував звіт по справі Шеремета

0
310

Міжнародний комітет із захисту журналістів (CPJ) 12-го липня представив громадськості свій звіт, що стосується справи вбивства журналіста Павла Шеремета.

У звіті комітет висловив свою думку стосовно розслідування і дав загалом негативну оцінку просуванню слідства. Виходячи з цього комітет закликав Президента України посприяти розслідуванню, щоби надалі покарати винуватців вбивства.

Для збільшення продуктивності та чесності роботи Порошенку запропонували залучити іноземних незалежних слідчих, на що президент уже позитивно відреагував. До Адміністрації президента скеровано звернення з вимогою інструктажу слідства стосовно частішої звітності.

Також у комітеті зазначили, що під час слідства не проходили версії та додаткові факти, що були напрацьовані у ході журналістських розслідувань. З цієї причини вони також звернулися до правоохоронних органів із закликом включити до слідства виявлені журналістами дані, а також відкрити для родичів загиблого та його правових представників вже напрацьовані слідством матеріали.

Також читайте:  Німецький лоукост Eurowings полетить в Україну у 2018 році!

З окремими заявами у комітеті звернулися до іноземної влади, зокрема закликали ЄС також виступили із закликами до української сторони стосовно швидкого та чесного розслідування. А також звернулися до керівництва РФ та Білорусі, щоби ті співпрацювали зі слідством та надали їм усі необхідні матеріали.