100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки

0
579

23 січня 2018 р. у Посольстві України в Азербайджанській Республіці відбувся круглий стіл на тему: «100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки».

У заході взяли участь депутати Міллі Меджлісу Азербайджану, зокрема Керівник робочої групи Міллі Меджлісу Азербайджану з міжпарламентських зв’язків «Азербайджан-Україна» Р. Гулієв, представники виконавчих органів влади і політичних кіл Азербайджану, керівник Центру політичних досліджень «Атлас» Е. Гулієв, військовий кореспондент У. Джафаров, а також представники громадських організацій, зокрема актив Українського конгресу Азербайджану (УКА) під керівництвом Голови правління УКА Ю. Осадченка, представники Української громади ім. І. Франка у м. Сумгаїт на чолі з Т. Мусаєвою, директор Українського культурного Центру при Бакинському слов’янському університеті Л. Керімова, а також представники азербайджанських ЗМІ.

У ході проведення зазначеного круглого столу учасникам було продемонстровано фото- і відео-матеріали, а також документи, які відображають процес підготовки і прийняття Центральною Радою IV-го Універсалу, який проголошує незалежність Української Народної Республіки.

Також читайте:  Декларація політики США щодо Анексованого Криму

Перед учасниками круглого столу з доповіддю виступив Посол України в Азербайджанській Республіці О. Міщенко, який інформував присутніх про події становлення української державності на початку ХХ століття, а також провів паралелі з недавніми подіями в Києві, пов’язаними з Революцією Гідності 2013-2014 рр.

Посол України акцентував увагу присутніх на тому, що збройна агресія Російської Федерації проти України – це реакція кремлівського режиму на вибір українців бачити свою країну незалежною, європейською і демократичною державою. Внаслідок збройної агресії РФ проти України, станом на січень 2018 р., загинуло понад 10 тис. і поранено більше 24 тис. громадян України. Близько 1,7 млн. українців стали вимушеними переселенцями. Під тимчасовою окупацією РФ знаходяться АР Крим, а також окремі регіони Донбасу в зв’язку з незаконними діями терористичних утворень т.зв. «ДНР» і «ЛНР» за підтримки збройних сил РФ.

Також читайте:  Офіційна промова Джулі Бішоп під час започаткування Групи Дружби

О. Міщенко підкреслив, що символічним стало те, що Закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях» був прийнятий Верховною Радою України 18.01.2018 р. – напередодні 100-річчя незалежності УНР.

Цей закон є адекватною відповіддю на агресію РФ проти України. Закон створює нову правову базу для вирішення завдань щодо протидії російській агресії, захисту прав, свобод і законних інтересів громадян України на окупованій території, а також створює основу для відновлення територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. У Законі, зокрема, визначено, що продовжуючи агресію проти України, Росія, як сторона міжнародного збройного конфлікту, цілеспрямовано руйнує Нормандський процес і Мінські домовленості, застосовуючи тактику контрольованої ескалації на Донбасі. Незважаючи на провокаційну політику Росії, Закон підтверджує пріоритетність мирного, політико-дипломатичного врегулювання з урахуванням права України на самооборону відповідно до ст. 51 Статуту ООН. У той час, як Росія підриває мирний процес, Україна практичними кроками, зокрема на політичному рівні, підтверджує прихильність Мінським домовленостям.

Також читайте:  Інформаційна перемога українських дипломатів в Ісламській республіці Іран

У рамках заходу Посол О. Міщенко вручив посвідчення закордонного українця громадянці Азербайджану українського походження Н. Мірзоєвій.