Інформаційна перемога українських дипломатів в Ісламській республіці Іран

0
396

01.08.2017 провідна загальнодержавна суспільно-політична газета Ірану «Сайє» опублікувала інтерв’ю з духовним лідером іранських сунітів шейхом Абдульхамідом Моуланою, в якому він засудив утиски та переслідування російською владою кримських татар в тимчасово окупованому Криму (неофіційний переклад публікації додається).

Це повідомляє Посольство України в Ісламській республіці Іран

Поява зазначеного матеріалу стала можливою завдяки наполегливій роботі Посольства серед політичної та релігійної еліти, медійних кіл Ірану, спрямованій на забезпечення підтримки територіальної цілісності та суверенітету України в умовах агресії РФ, донесення об’єктивної інформації щодо ситуації на тимчасово неконтрольованих українською владою територіях. Зокрема, за результатами візиту в Україну 23-29 червня ц.р. делегації Кооперативу іранської преси, що був організований Посольством в рамках Плану заходів МЗС із реалізації бюджетної програми 1401110 «Фінансова підтримка забезпечення міжнародного позитивного іміджу України».

В ході поїздки іранські журналісти провели зустрічі з керівництвом Міністерства інформаційної політики, Держкомтелерадіо, Національної спілки журналістів України, інформагентств «Укрінформ» та «Українські Новини» та отримали актуальну інформацію щодо злочинів Росії в окупованому Криму «з перших рук».

Своїми враженнями члени делегації поділилися з авторитетним сунітським богословом Ірану – шейхом М.Абдульхамідом, який рішуче засудив утиски та переслідування російською окупаційною владою його одновірців – кримських татар.

Також читайте:  Посол Канади в Україні побув на відкритті нової молочної ферми

Поява зазначеного матеріалу є безпрецедентною для іранського інформаційного простору, в умовах, коли протягом багатьох років в ЗМІ країни панувало табу на такі теми, як Голодомор 1932-1933 рр. в Україні, політичні репресії сталінського режиму проти українського народу, окупація Криму тощо через небажання Тегерана викликати роздратування Москви.

Більше того, публікація в газеті «Сайє» є унаочненням тези, озвученої Президентом Ірану під час візиту Міністра закордонних справ України до ІРІ у травні 2016 р., стосовно того, що жодна третя країна не впливатиме на позицію іранської сторони щодо розвитку відносин з нашою державою.

Газета «Сайє», 01.08.2017 неофіційний переклад з фарсі

Моулана Абдульхамід, п’ятничний імам сунітів міста Захедан: «Становище мусульман Криму викликає тривогу».

http://www.sayeh-news.com/fa/Online/News/64143/

Підтримка гнаних і беззахисних людей, особливо пригноблених мусульман у всьому світі – ісламський і особистий обов’язок кожної людини і суспільства, які вірять в правду і справедливість. З цієї ж причини шиїтські та сунітські старійшини і священнослужителі завжди підтримували пригноблених людей і мусульман в усьому світі, від Палестини, Сирії та Іраку, до Ємену, Бахрейну і М’янми.

Також читайте:  Підсумки ХІХ саміту Україна-ЄС

Один з мусульманських народів, які здавна переслідувалися агресивними урядами – Кримські татари, які з кінця 18 століття перебували під владою Росії, а потім і колишнього Радянського Союзу. Пам’ятники їх цивілізації, такі як мечеті і будинки, були зруйновані, і в кілька етапів, зокрема у 1944 році, понад 180 тисяч татарських мусульман були вигнані Сталіним зі своїх осель і переміщені в Середню Азію.
В ті роки і наступні періоди загинули тисячі кримських мусульман і нарешті, кілька років тому Кримський півострів був захоплений Росією. Мовчання деяких груп міжнародної спільноти з приводу дискримінації та несправедливості щодо прав мусульман Криму лише підкреслює сутність імперіалістичної політики окремих могутніх країн. Безпорадність і пригніченість мусульман цієї частини земної кулі тільки підсилює обов’язок ісламських країн і народів щодо їх підтримки.

У зв’язку з цим Моулана Абдульхамід, п’ятничний імам сунітів Захедана і впливовий сунітський діяч, таким чином охарактеризував становище мусульман в Криму: «Новини говорять про те, що після захоплення півострова Крим Росією мусульмани піддаються гонінням, вони страждають від дискримінації і принижень, і ці новини несприятливі для Росії.

Також читайте:  Посол Британії висловила свою підтримку Києву

П’ятничний імам сунітів також заявив: «Останнім часом Росія зробила кроки в напрямку свободи релігії та віросповідань. Репресії та обмеження свободи слова і переконань, які існували за часів комуністів, зменшилися, що стало радісною подією для міжнародного співтовариства. Путін навіть відкрив мечеть в одному з міст Росії, і це позитивно вплинуло на громадську думку. Але новини, які приходять з Криму, дуже тривожні».
Моулана Абдульхамід додав: «Мусульмани Криму знаходяться під тиском, у них немає свободи, їм не дозволяють брати участь у своїй долі, вони не беруть участі в управлінні Кримом, з ними поводяться негідно, і це стурбувало всіх мусульман».
Він закликав російську владу припинити тиск на Крим і поліпшити ставлення до народу Криму.

На кінець, імам п’ятничних молитов сунітів Захедана закликав міжнародні правозахисні організації та Організацію Об’єднаних Націй до тиску на Росію з метою зміни ситуації в Криму.