Королівства Марокко 30 липня 2020 року cвяткує 21 річницю вступу на Престол Його величності короля Мухаммеда Шостого

0

30 липня у вашій країні відзначається День престолу, розкажіть, будь ласка, про історію цього свята та його особливості святкування цього року?

День престолу має неабияке символічне значення для всієї Нації. Він відображає поновлення акту вірності між Престолом та марокканським народом, їх прихильність до національних традиційних цінностей та до конкретного місця Монархії у колективній пам’яті та у серці всіх марокканців. Це, також, ідеальна можливість висвітлити досягнення Королівства під керівництвом Його Величності, а також виклики, що стоять перед ним.

Цим щорічним святкуванням відзначається інтронізація правлячого монарха. У даний час ця подія відбувається кожного 30 липня, себто у ту дату, коли чинний король Мухаммед VI посів престол. Перший День престолу відзначався 18 листопада 1933 року, вшановуючи султана Мухаммеда бен Юсефа, прапрадіда нинішнього царя. Через рік це свято стало символом емоційних зв’язків, що об’єднують монархію та її народ.

У рамках Дня престолу Марокко на загальнодержавному телебаченні висвітлюється кілька загальнонаціональних заходів, включаючи офіційні заходи. Окрім подій, на головних проспектах Марокко встановлюються декоративні світильники.

Цього року  через ситуацію, що склалася в країні через пандемією COVID-19,  що супроводжувалася певними  спалахами, які змусили владу знову обмежувати важливі міста, Міністерство Королівського дому, протоколу та закордонних справ оголосило, що прийняло рішення відкласти всі заходи, урочистості та обряди, заплановані з нагоди святкування 21-ї річниці приєднання Його величності короля Мухаммеда VI.  Таким чином вперше за правління Мохамеда VI,  відзначення  дня престолу  є презупиненим.

Королівства Марокко 30 липня 2020 року cвяткує  21 річницю вступу на Престол Його величності короля Мухаммеда Шостого

Про економічний стан розвитку Королівства Марокко на африканському континенті та про двостороннє співробітництво між Марокко та Україною, сьогодні говоримо з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Марокко в Україні, ЇВ Пані Фауз Ель Ашшабі.

Пані Посол, як ви оцінюєте сучасний стан двостороннього співробітництва між нашими державами?

Королівство Марокко, було однією із перших держав арабського світу, що визнало незалежність України, 30 грудня 1991 р. Протокол про встановлення дипломатичних відносин між Королівством Марокко та Україною був підписаний у Нью-Йорку 22 червня , 1992 р. Посольство Марокко в Києві відкрилося в липні 2000 року, а посольство України в Рабаті розпочало свою діяльність в жовтні того ж року.

З моменту встановлення дипломатичних відносин між Королівством Марокко та Україною були налагоджені міцні дружні стосунки, засновані на повазі, довірі та взаєморозумінні. У 2017 році ми відзначили 25-ту річницю встановлення дипломатичних відносин між нашими двома країнами.

Для посилення нашої вигідної співпраці та подальшого розвитку для покращення життя наших двох дружніх народів високопосадовці обох сторін мали багато зустрічей та візитів на високому рівні між обома сторонами.

Також читайте:  Дипломатичні представництва України мають допомагати українцям, які вперше виїдуть за кордон

Приємно, що наша міждержавна співпраця будується на міцному фундаменті, який постійно розширюється, охоплюючи широкий спектр спільних інтересів.

Ми були свідками більш ніж  двадцяти п”яти років розвитку  двосторонніх відносин та багатосторонньої співпраці між двома країнами, із високим рівнем політичного діалогу, тісної взаємодії в міжнародних організаціях та спільного бачення, що ділиться з різних регіональних та міжнародних питань.

У цьому контексті були зроблені кроки у напрямку зміцнення економічного співробітництва, розширення законодавчої бази та розширення контактів між народами Марокко та України.

Аби надати дати сильного поштовху двосторонньому співробітництву, обидві країни заохочували на політичному рівні створення парламентських груп дружби у своїх парламентах.

У 2019 році Марокко та Україна підписали у Марракеші міжнародні угоди, які створюють правові підстави для співпраці двох держав та посилюють взаємну співпрацю у сфері правосуддя. Ці угоди стосувалися юридичної допомоги у кримінальному провадженні та екстрадиції, передачі засуджених та юридичної допомоги в цивільній та комерційній сферах.

Також, було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Королівства Марокко. Меморандум надає можливість для обміну знаннями та досвідом між посадовими особами обох міністерств у правовій, законодавчій, організаційній та функціональній сферах.

Ваша країна відіграє ключову роль як одна із найпотужніших економік на африканському континенті.  Що Ви можете сказати про активну діяльність  Королівства у цій сфері?

Африка є домом для семи з десяти найшвидше зростаючих країн світу. До 2050 року очікується, що населення континенту обійде Індію та Китай, удвічі збільшившись до двох мільярдів людей. Більше того, ці два мільярди африканців будуть молодшими за своїх сучасників у будь-якому іншому регіоні світу. Багатий запас природних ресурсів Африки, включаючи близько 30% відомих у світі запасів корисних копалин та 60% необроблених орних земель планети, вже добре відомий інвесторам.

Марокко пропонує потужне рішення. Бастіоном стабільності на порозі континенту є саме ми, посилення економічних і комерційних зв’язків на континенті та за його межами, а також його зростаючий внесок у регіональну політичну стабільність та безпеку роблять Королівство особливо привабливим порталом для інвестицій у Африка.

На рівні з спільних заходів, спрямованих на сталий  розвиток, Королівство Марокко започаткувало з багатьма африканськими країнами багату та різноманітну двосторонню співпрацю, засновану на справжньому партнерстві та ефективній згуртованості,  разом із  різноманітними програмами двостороннього співробітництва.

Також читайте:  Посольство України в США створило гарячу лінію через ураган в Техасі

Марокко маючи глибоке коріння в Африці та вважаючи Африку своєю природою домівкою, Марокко розширює свої економічні зв’язки  та розвиває міцні двосторонні відносини з багатьма африканськими країнами, головним чином за рахунок торгівлі та інвестицій.

Завдяки постійній та наполегливій праці свого економічного сектору та завдяки його активній експансії, Марокко перетворюється на одного із найбільших   інвесторів на африканському континенті у сферах банківської справи, страхування, повітряного транспорту, телекомунікацій та житла.

Королівство, яке зараз є інвестором номер один у Західній Африці та другим найбільшим інвестором на всьому континенті, з 2000 року підписало майже тисячу угод з африканськими країнами у різних сферах співробітництва, в яких брали участь як державний, так і приватний сектор.

Королівства Марокко 30 липня 2020 року cвяткує  21 річницю вступу на Престол Його величності короля Мухаммеда Шостого

2020 рік ознаменувався глобальною кризою охорони здоров’я , спричинену коронавірусом. Які заходи вживає Ваша країна для обмеження поширення вірусу?

Під керівництвом короля Мухаммеда VI для управління кризою здоров’я через COVID-19 та задля обмеженням пандемії Марокко  вжило суворих запобіжних заходів. Це перетворило  Марокко на зразк для сусідніх країн у царині подолання згаданої кризи.

Реакція Марокко на пандемію COVID-19, що керується безпосередньо правлячим монархом, ґрунтується на  засадах запобігання активної протидії,  та оперативного втручання у справі захисту громадського здоров’я. Цю стратегію реалізовано завдяки підходу, який об’єднує всіх посадових осіб марокканських адміністрацій та громадських установ, а також силовиків задля координації та виконання надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та давати громадянам усвідомлення важливості прийнятих заходів.

Королю Мухаммеду VI довелося вживати потужних,  майже суворих дій, аби не допустити того аби системи охорони здоров’я перевиснажилася. Ці дії розпочалися із дострокового закриття кордону. Влада припинила повітряне та морське сполучення з Іспанією та Францією 13 березня. Того ж дня були закриті школи, кафе, ресторани, бари, кінотеатри, спортивні споруди та інші громадські приміщення.

Верховна рада улемів, найвища релігійна установа Марокко, видала фетву (релігійний едикт), щодо закриття закрити усіх мечетей. 15 березня уряд оголосив про припинення всіх міжнародних рейсів до та з Марокко.

20 березня було офіційно введено надзвичайний стан, коли в країні було лише 77 випадків , а також було запроваджено  комендантська година з 7:00 вечора до 5:00 ранку; під час суворого карантину  діяльність усіх громадських заходів було призупинено, рух по містах був жорстко контрольований, а між містами заборонений взагалі.

7 квітня влада  почала вимагати від усіх своїх громадян носіння масок поза межами своїх будинків У той час більшість інших країн просто рекомендували їх використання. У відповідь на новий попит Міністерство промисловості відновило виробництво масок, марокканські фабрики виробляли 7 мільйонів на день станом на початок травня, частина цих захисних масок постачається за кордон до таких країн, як Франція та Іспанія. Марокканські компанії також почали виробляти вентилятори на початку квітня і зараз також експортують їх.

Також читайте:  Шостий раунд Українсько-Азербайджанських консультацій

З метою утримання економіки у стабільному стані, Його Величність Король Мохамед VI у березні створив спеціальний фонд управління та реагування на COVID-19, вартістю понад 1 мільярд доларів. Згодом фонд збільшився завдяки внеску провідних  компаній Королівства, парламентаріїв та громадян Марокко до більш ніж 3 мільярдів доларів. На початку частина цих грошей була використана для придбання необхідного медичного обладнання, але це також допомогло  амартизувати деякі економічні наслідки пандемії, в тому числі шляхом виплат приблизно 200 доларів на місяць працівникам, які втратили роботу.

Солідарність Марокко з африканськими країнами у їхніх зусиллях  по стримуванню пандемії,   отримала високу оцінку у всьому світі. Якими внески Королівства на африканський континент у згаданій царині?

15 червня король Марокко Мохаммед VI видав наказ направити медичну допомогу в 15 країн Африки для боротьби з COVID-19: 8 мільйонів масок, 900 000 захисних екранів, 600 000 хірургічних ковпачків, 60 000 халатів, 30 000 літрів гідроалкогольного гелю, 75 000 ящиків препарату хлорохін та 75 000 коробок препарату азитроміцин буде надано.

Ця акція солідарності є частиною реалізації Ініціативи, розпочатої Його Величністю Королем 13 квітня 2020 року, прагматичної та дієвої програми, спрямованої на допомогу  братським африканським країнам, що дозволяє обмінятися досвідом та передовою практикою й прагне започаткувати оперативний базис для підтримки їх зусиль на різних фазах подолання пандемії.

Продукти та захисні засоби, що складають медичну допомогу, відправлено до країн-побратимів Африки, виробляються в Марокко марокканськими компаніями та відповідають стандартам Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Сьогодні, протягом чотирьох місяців кризи, Марокко має один із найнижчих показників летальності  у світі (менше 2,6%), і 90% одужання. Марокко вдалося стримати поширення епідемії, врятувавши систему охорони здоров’я та її 9200 лікарів з державного сектору від сильного стресу.

По міру того, як заходи з послаблення суворого карантину поступово застосовуються на всій території, соціальна взаємодія та економічна діяльність Марокко  повертаються до звичайного свого стану. Вірусна загроза залишається постійно присутньою, вимагаючи пильної уваги з боку державних органів, аби уникнути другої хвилі епідемії.