Королівство Марокко святкує річницю наслідування Алавітського престолу Його Величністю королем

0
787

Королівство Марокко святкує 30 липня 2018 року 19-ту річницю наслідування Алавітського престолу Його Величністю королем Мохаммедом VI.

Це свято є оновленою можливістю, яка ілюструє сильний симбіоз між марокканцями та алавістським престолом; ілюструє оновлення Акту Вірності між Престолом і народом.

Крім того, день Трону є важливою подією в житті нації, аби висвітлити цінні досягнення, зроблені протягом останніх років, і прагнення до більших досягнень, щоб побудувати сучасну і процвітаючу країну, за рішенням Його Величності короля Мохаммеда VI, славетного символу єдності країни.

З моменту сходження на престол Його Величності короля Мохаммеда VI 30 липня 1999 року, завдяки численним сміливим ініціативам, Марокко зіткнулося з великими змінами, здійснило численні економічні та соціальні проекти, важливі досягнення та здійснив глибокі політичні реформи відповідно до інклюзивного підходу, який визначає гідність та задоволення потреб громадянина Марокко.

Королівство Марокко святкує річницю наслідування Алавітського престолу Його Величністю королем

Ці реформи здійснювались в основному поза політичною, економічною, соціальною, релігійною сферами, правосуддям та правами людини, зокрема, створення Примірника справедливості та примирення у сфері правосуддя перехідного періоду, реформування правосуддя та зміцнення його незалежності, консолідація прав людини та прийняття нової Конституції в 2011 році, стало важливим досягненням у політичному та соціальному житті та дозволило освячення цінностей демократії, громадянства та прав людини.

Також читайте:  День в стилі ГОЛЬФ для всієї сім’ї!

Досягнуто значних успіхів у дорожній інфраструктурі, шосе, залізниці, портах та аеропортах, що посприяло економічним обмінам, зниженню регіональних диспропорцій та створенню робочих місць.

Марокко, як одна з чотирьох найбільш екологічно чистих країн у світі, в галузі охорони навколишнього середовища реалізувала зобов’язання виробляти до 2030 року 52% своєї електроенергії з використанням зеленої енергії.

З цих міркувань, Марокко запровадило великий енергетичний план, що складається з декількох проектів з виробництва поновлюваних джерел енергії, таких як сонячна електростанція “NOOR”, найбільший сонячний проект у світі, та вітрова електростанція міста “Тарфайя” на півдні Марокко, який є найбільшим у Африці.

Королівство Марокко успішно організувало та очолило 22-у Конференцію Сторін Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату “COP22” в 2016 році.

Також читайте:  OLEROM FORUM 1 - новий формат. Програма на 1 жовтня 2017 р

На регіональному та міжнародному рівнях Марокко протягом багатьох років мало змогу розвивати міцні дипломатичні відносини з країнами Африки, особливо на південь від Сахари. Ці відносини, які базуються на непорушному історичному фундаменті, дозволили встановити світські зв’язки між Марокко та африканськими країнами, що охоплюють соціальні, комерційні, культурні, інтелектуальні та духовні аспекти.

Марокко ініціює загальну стратегію економічного співрозвитку, яка має намір довести її дієвість у довгостроковій перспективі з метою сталого розвитку на користь африканських народів та економічного становлення цього континенту.

Зусилля Марокко на користь розвитку Африки були увінчані поверненням до Африканського Союзу в січні 2017 року. Це тріумфальне повернення відображає марокканське бачення, в якому співпраця Південь-Південь є девізом.

З часу встановлення дипломатичних відносин між Королівством Марокко та Україною в 1992 році, ці дві країни щасливо насолоджувались дружніми та міцними двосторонніми відносинами протягом чверті століття на основі спільного бачення, взаєморозуміння та поваги.

Також читайте:  Smart agro business forum

У цей період Марокко та Україна вже успішно заклали міцний фундамент для подальшого розвитку конструктивного партнерства в різних сферах, що становлять спільний інтерес, для взаємної вигоди двох дружніх народів.

Марокко є одним з основних партнерів України у торгівлі в Африці, а її комерційний обмін з Україною зазнає зростання. Фактично, в 2017 році обидві країни мають торговельний оборот близько 600 до 700 мільйонів доларів. З початку цього року він збільшився на 21%. Тим не менше, ці обміни залишаються нижче очікуваного рівня, з огляду на те, що існує величезний потенціал для їх використання.

Марокко та Україна прагнуть розвивати та зміцнювати свої економічні та торговельні відносини, щоб досягти рівня політичних відносин.