Міжрядова угода про співробітництво у галузі освіти між Україною та Коморо

0
494

Україна та Комори підписали 3 листопада 2017 р. у м. Мороні міжурядову угоду про співробітництво у галузі освіти та науки.

Перша двостороння угода між державами

Документ, укладений між Урядом України та Урядом Союзу Коморських Островів, став першою двосторонньою угодою в історії дипломатичних відносин двох держав.

Угода, серед іншого, заохочує громадянам СКО здобувати освіту у вищих навчальних закладах України, зокрема й у рамках державних стипендій.

Для підписання угоди з української сторони було уповноважено Надзвичайного і Повноважного Посла України у Союзі Коморських Островів за сумісництвом Є.В. Цимбалюка.

З коморської сторони угоду підписав Міністр закордонних справ, міжнародного співробітництва, з питань франкофонії та уповноважений у справах закордонних коморців Мохамед Ель-Амін Соф.

Також на церемонії підписання Угоди були присутні Генеральний секретар Міністерства національної освіти та досліджень Комор Ях’я Мохамед Ілліаса та Генеральний секретар МЗС Комор Алі Мохамедом Суаліхі.

За підсумками підписання Угоди Є.В.Цимбалюк зауважив, що документ не лише у підсумку збільшить серед коморських фахівців кількість випускників з України, а й сприятиме зміцненню міжлюдських контактів. Міністр М.Ель-Амін зі свого боку наголосив, що окрім практичної користі ця Угода стане доброю згадкою про першого українського Посла на Коморах.