МЗС Угорщини висунуло претензії через новий закон про освіту в Україні

0
436

МЗС Угорщини висловили своє глибоке обурення та розчарування у зв’язку з прийнятим на цьому тижні Верховною Радою нового закону про освіту. Текст з повідомленням з’явився на офіційному сайті угорського уряду й визначає позицію самого пана Міністра Пейтера Сіятро.

На думку угорського дипломата новий закон суттєво обмежує права 150 тисяч угорців, котрі проживають на території України, через те, що залишає їм змогу навчатися угорською мовою тільки у дитячих садочках та початковій школі.

Глава МЗС Угорщини назвав прийняття такого закону «ніж у спину», згадавши те, що угорська сторона неодноразово попереджала Україну про неприпустимі, на їхню думку, деякі положення нового закону про освіту.

Також читайте:  Секрети інформаційно-дипломатичної боротьби України з її ворогами - Василь Боднар

Також Сіятро заговорив про те, що такі дії української влади відштовхують країну від Європейського союзу, оскільки новим законом порушуються фундаментальні європейські цінності. В підсумку звернення Пейтра Сіятро було зазначено, що Угорщина буде звертатися до європейської спільноти з вимогою не допустити впровадження такого закону в дію.

Тут варто відзначити, що на даний момент в європейських країнах функціонування україномовних шкіл різко скорочується, а у самій Угорщині зараз працює тільки дві недільних українських школи.