Підсумки візиту Лукашенка до України

0
366

У п’ятницю 21-го липня Президент Білорусі Олександр Лукашенко провів зустріч із Президентом України Петром Порошенком. Їхня зустріч відбувалася в рамках державного візиту Лукашенка до України, задля якого він прилетів ще в четвер ввечері.

Під час зустрічі президентів в Адміністрації Президента України, одна з активісток руху «Femen», що відомий своїми акціями з оголеними частинами тіла, вибігла з натовпу журналістів з розстібнутою блузкою та почала викрикувати білоруське націоналістичне гасло «Живе Білорусь». Охорона швидко схопила дівчину та вивела її із залу проведення церемонії. Зараз дівчина затримана та їй інкримінують статтю «Хуліганство».

Неоднозначною виявилась і реакція лідерів держав. В той час як президент Порошенко відверто зніяковів, але одразу перемкнувся на серйозність, президент Білорусі продовжував сміятися.

Також читайте:  Угода про асоціацію між ЄС та Україною повністю набуває чинності

 

Після переговорів президентів вони виступили разом перед журналістами, де розповіли про результати перемовин. Під час виступу президентів журналістам не дозволили поставити питання аргументуючи це «проханням білоруської сторони».

Під час зустрічі президенти підписали кілька документів про майбутню співпрацю держав. Також президент Білорусі у своїй промові висловив сподівання про покращення співробітництва між державами та запевнив Порошенка у тому, що кордон України та Білорусі ніколи не буде кордоном війни.

Порошенко в свою чергу також розповів про збереження дружніх стосунків з Білоруссю та про свою впевненість у збереженні співпраці держав, в тому числі і прикордонної.