Порошенко навідався до лінії розмежування окупованої частини Грузії

0
426

Останній день свого візиту до Грузії Президент України Петро Порошенко розпочав з поїздки разом із президентом Георгієм Маргвелашвілі до лінії розмежування між Грузією та окупованими територіями Абхазії та Південної Осетії.

Ці території були відокремлені від Грузії внаслідок військової агресії РФ протягом 8-12 серпня 2008 року. Тоді військовослужбовцям Росії разом із бойовиками, що діяли на цих територіях вдалося відтіснити армію Грузії з Південної Осетії. Сама ж РФ заявила про визнання незалежності цих територій, а відповідно до законодавства Грузії ці території визнаються окуповані Росією.

Порошенко разом із главою Грузії прибув до села Одзісі, що є крайнім до окупованої Південної Осетії. Там президент України оглянув дротяну стіну та спостерігав у бінокль на російську прикордонну вежу, котра розмістилася за декілька сотень метрів від кордону всього пару років тому назад.

Також читайте:  Дипломатичні представництва України мають допомагати українцям, які вперше виїдуть за кордон

У своїй промові на кордоні Петро Порошенко сказав, що це не окупована територія, а прірва між минулим та майбутнім, де панує гуманітарна катастрофа, а самі громадяни живуть без надії на збереження своїх прав і майбутнього. Також Порошенко порівняв Абхазію та Південну Осетію з окупованими територіями в Україні назвавши все результатом дій політики Росії.

Свій коментар журналістам також надав Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, котрий був у супроводі президента Порошенка в Одзісі, та заявив про неможливість будь-яких компромісів з РФ стосовно окупованих нею територій.

Результат пошуку зображень за запитом "порошенко лінія розмежування"

Результат пошуку зображень за запитом "порошенко лінія розмежування"