Портрети перших президентів – Грушевського й Масарика – можна побачити в празькій галереї «Манес»

0
442

Портрети перших президентів – Михайла Грушевського й Томаша Ґарріга Масарика – можна побачити в празькій галереї «Манес». Сьогодні тут відбулося відкриття першого на теренах Чеської Республіки Міжнародного фестивалю акварелі, участь у якому беруть художники з 64 країн світу, а в експозиції представлено понад 400 робіт. Організаторкою фестивалю стала чеська художниця українського походження Олександра Бруска, а сам фестиваль присвячено 100-річчю чесько-українських відносин.

Сьогоднішній день фестивалю – український.

13 найкращих українських акварелістів протягом трьох годин демонстрували свої вміння численним відвідувачам галереї, на очах яких народжувалися нові роботи, які увійдуть у велику «живу книгу» фестивалю.

Підтримати художників з України прийшли Посол України в Чехії Євген Перебийніс з дружиною. Пан Перебийніс подякував учасникам за їх активну позицію та представлення українського мистецтва за кордоном, а також побажав творчого натхнення та енергії.

Також читайте:  В Грузії святкували 147-му річницю з Дня народження Лесі Українки

Побачити роботи видатних акварелістів можна з 3 до 5 серпня в галереї «Манес» у Празі. Після цього 100 найкращих робіт вирушать у мандрівку галереями інших чеських міст і містечок. «Це дуже символічно: 100 років Чехословаччині, 100 років Українській Народній Республіці, 100 років нашим відносинам, 100 робіт», – пояснює свій задум Олександра Брикса.