Посольство України в Азербайджані провело захід у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору

0
501

9 вересня Посольство України в Азербайджані спільно з діаспорськими організаціями «Український конгрес Азербайджану» на чолі з Головою правління Ю.Осадченко та «Українська громада ім. І. Франка у м. Сумгаїт» на чолі з Головою Т. Мусаєвою, провело захід у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору. Зазначений захід проведено в рамках міжнародної акції «Запалімо свічку пам’яті!» в центрі м. Баку біля пам’ятника Т.Г. Шевченку.

У своїй промові Посол України О.Міщенко звернув увагу присутніх на мільйони загиблих українців у наслідок злочинної політики комуністичного режиму, яка призвела до Голодомору в Україні в 1932-1933 рр.

Попри жахливі наслідки від скоєного, протягом тривалого часу радянський режим приховував правду щодо подій Голодомору та робив усе можливе для знищення будь-яких доказів свого злочину проти українського народу. Аналогічної позиції щодо приховування правди про Голодомор в Україні дотримується керівництво Російської Федерації і сьогодні.

Також читайте:  Презентація угорських вин в Україні

Наслідки цієї злочинної діяльності ми відчуваємо і зараз, оскільки об’єктивна інформація про кількість загиблих від Голодомору, завдяки наполегливій праці українських і зарубіжних науковців щороку зростає. Кожен рік ми відкриваємо для себе нові факти трагедії, яку пережила Україна. У цьому контексті в Україні було прийнято Постанову Апеляційного суду міста Києва від 13.10.2010 р. щодо розгляду кримінальної справи №1-33/2010, порушеної Службою безпеки України за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 роках.

Особливої уваги присутніх було привернуто до загиблих дітей, які не змогли пережити ці трагічні події, і пам’яті яких присвячена цьогорічна акція.

Моральний обов’язок кожного з нас вшанувати пам’ять мільйонів загиблих під час Голодомору і довести правду про геноцид проти українського народу до світової спільноти.

Також читайте:  20-річчя з нагоди відновлення діяльності педагогічного ліцею з українською мовою викладання ім. Т.Шевченка

Представники «Української громади ім. І. Франка у м. Сумгаїт» Л.Ісмаілова і В.Полладова зачитали спогади безпосередніх очевидців трагічних подій 1932-1933 рр., а також вірш присвячений пам’яті жертв Голодомору. На завершення заходів, член «Українського конгресу Азербайджану» Д. Заірбеков-Шевченко озвучив імена 85 дітей, які загинули від Голодомору, після чого присутні запалили свічки і вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.