Прем’єр-міністр Індії взаємодіє з лідерами Південноазіатської асоціації регіонального співробітництва (СААРК) для боротьби з COVID-19 в регіоні

0

15 березня 2020 року Прем’єр-міністр Індії, пан Нарендра Моді спілкувався з лідерами країн СААРК через відеоконференцію, щоб окреслити загальну стратегію боротьби з COVID-19 в регіоні.

Прем’єр-міністр подякував керівникам за те, що вони приєдналися до конференції попри запрошення в останній момент. Наголошуючи на стародавніх зв’язках людей та взаємопов’язаності суспільств країн СААКР, він сказав, що країни обов’язково мають разом готуватися, щоб зустрітися з цим викликом.

Шлях вперед

У дусі співпраці Прем’єр-міністр Моді запропонував створити фонд COVID-19 Emergency Fund на основі добровільних внесків усіх країн, при цьому Індія зробила початкову пропозицію в розмірі 10 мільйонів доларів США. Фонд може використовуватись будь-якою з країн-партнерів для покриття витрат на негайні дії.

Він повідомив, що Індія збирає команду лікарів та спеціалістів для швидкого реагування, а також набори для тестування та інше обладнання, яке буде у режимі очікування, та, якщо це потрібно, буде надане в розпорядження країн.

Прем’єр-міністр також запропонував організувати онлайн-навчальні курси для команд реагування на надзвичайні ситуації сусідніх країн та обмінятися програмним забезпеченням Індійського порталу інтегрованого спостереження за хворобами, щоб допомогти простежити можливих носіїв вірусу та людей, з якими вони контактували. Він припустив, що існуючі механізми, такі як Центр управління катастрофами СААКР, можна використовувати для об’єднання найкращих практик.

Також читайте:  Посол Індії провів дипломатичний прийом на честь 70-му Дню Республіки Індії

Він також запропонував створити загальну Дослідницьку платформу для координації досліджень боротьби з епідемічними захворюваннями в регіоні Південної Азії. Він запропонував подальший мозковий штурм експертів щодо довготривалих економічних наслідків COVID-19 та як найкраще ізолювати внутрішню торгівлю та місцеві ланцюги вартості від його впливу.

Лідери подякували Прем’єр-міністру за запропоновані ініціативи. Прем’єр-міністр повторив рішучість боротися разом і заявив, що співпраця між сусідніми країнами СААКР повинна слугувати зразком для всього світу.

Обмін досвідом

Прем’єр-міністр заявив, що керівна мантра для Індії це “готуйся, але не панікуй”. Він заклав вживання активних кроків, що включає ступінчастий механізм реагування, перевірку тих, хто в’їжджає в країну, кампанії з поінформованості громадськості на телебаченні, друкованих та соціальних медіа, особливі зусилля для допомоги вразливим групам, нарощування діагностичних закладів та розробка протоколів для кожного етапу управління пандемією.

Він зазначив, що Індія не лише успішно евакуювала майже 1400 індійців з різних країн, але й евакуювала деяких громадян сусідніх країн відповідно до “першої політики сусідства”.

Також читайте:  Посол України у Франції Олег Шамшур відвідав замок Дентевіль

Лідери СААРК у співпраці для боротьби з COVID-19

Афганістан: Президент Ашраф Гані заявив, що найбільшою вразливістю Афганістану є відкритий кордон з Іраном. Він запропонував моделювати схеми дифузії, створити спільну основу для телемедицини та посилити співпрацю між сусідніми країнами.

Мальдіви: Президент Ібрагім Мохамед Соліх подякував уряду Індії за медичну допомогу у боротьбі з COVID-19 та за евакуацію дев’яти мальдівців з Уханю. Він підкреслив негативний вплив COVID-19 на туризм у країні та його вплив на економіку країни. Він запропонував тіснішу співпрацю між органами охорони здоров’я в надзвичайних ситуаціях країн, розроблення пакету допомоги в економіці та довгострокового плану відновлення регіону.

Шрі-Ланка: Президент Готабая Раджапакса рекомендував керівникам СААРК працювати разом, щоб допомогти економіці вийти з важкого періоду. Він також рекомендував створити міністерську групу на рівні СААРК для обміну найкращими практиками та координації регіональних питань боротьби з COVID-19.

Бангладеш: Прем’єр-міністр Шейх Хасіна подякував Прем’єр-міністру Моді за те, що він повернув з Уханю 23 учнів з Бангладеш. Вона запропонувала продовжити діалог на технічному рівні за допомогою відеоконференції між міністрами охорони здоров’я та секретарями регіону.

Також читайте:  Євген Микитенко провів переговори з Катарським Фінансовим Центром

Непал: Прем’єр-міністр КП Шарма Олі ознайомив керівників СААРК з кроками, які вжив Непал для боротьби з COVID-19. Він сказав, що колективна мудрість та зусилля всіх країн СААРК можуть допомогти у розробці надійної та ефективної стратегії боротьби з пандемією.

Бутан: Прем’єр-міністр доктор Лотай Церінг заявив, що пандемія не дотримується географічних кордонів, тому для держав тим важливіше працювати разом. Говорячи про економічний вплив COVID-19, він сказав, що пандемія вплине на менші та вразливі економіки непропорційно.

Пакистан: Спеціальний помічник прем’єр-міністра з питань охорони здоров’я, д-р Зафар Мірза запропонував доручити Секретаріату СААРК створити робочу групу національних органів з питань охорони здоров’я, обміну даними та координації в режимі реального часу. Він запропонував провести конференцію міністрів охорони здоров’я СААРК та розробити регіональні механізми для обміну даними нагляду за захворюваннями в режимі реального часу.