Святкування Дня Незалежності Узбекистану в Україні

0
749

Посольство Республіки Узбекистан в Україні широко відзначила 26-річчя Дня Незалежності Республіки Узбекистан і 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Узбекистаном і Україною.

На заході прийняли участь представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів, МЗС, інших міністерств і відомств, голови дипломатичних місій і міжнародних організацій, експертно-аналітичних центрів, ділових і наукових кіл, громадських організацій, узбецької діаспори, студентської молоді, а також ЗМІ України, всього понад 450 осіб.

Головними гостями заходу з української сторони стали народний депутат України, керівник міжпарламентської групи Узбекистан-Україна Павло Унгурян та Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

Виступаючи на заході, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан Алішер Абдуаліев зазначив, що за минулі роки Узбекистан, завдяки обраній моделі реформування і модернізації країни, формування громадянського суспільства та інтеграції в світову спільноту, заклав міцний фундамент стабільного розвитку економіки.

Також читайте:  "Нафтогаз" почав поставляти в Україну газ через Швейцарську "дочку"

Послом підкреслено, що на нинішньому етапі перед країною стоять такі пріоритетні завдання, як послідовне і поступальний продовження розпочатих перетворень по оновленню та модернізації країни, поглиблення демократичних реформ і процесу лібералізації, подальше підвищення рівня і якості життя народу.

З боку Алішера Абдуалієва звернуто увагу гостей на те, що 2017 рік у Узбекистані був оголошений «Роком діалогу з народом і інтересів людини» і мав особливу роль, і значення Державної програми в подальшому підвищенні рівня добробуту кожної сім’ї, де важливим елементом даної ініціативи є тверда позиція президента Шавкат Мірзіёева про те, що «не народ служить державним органам, а державні органи повинні служити народу».

Також читайте:  Україна і світ: культура, політика, суспільство

У своєму виступі глава дипломатичної місій Узбекистану особливо відзначив, що в Узбекистані в особі України бачать близького друга з давньою історією та унікальною культурою, країну розташовує величезним потенціалом, по праву грає ключову роль в світовій економіці і в вирішенні глобальних проблем.

Зазначалося, що за останні роки Узбекистан і Україна зберігають хорошу тенденцію розвитку взаємовигідного співробітництва в різних галузях. Завдання двох країн в майбутньому полягає в нарощуванні практичної взаємодії і виході на новий якісний рівень.

У свою чергу Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, також привітав присутніх зі знаменними подіями і зазначив, що Україна щиро рада успіхам, досягнутим Узбекистаном після здобуття незалежності. За ці роки дружні країни докладають значних зусиль щодо розвитку конструктивного співробітництва, підтримуються контакти на вищому рівні, поглиблюється політична взаємодовіра. Досягнуто значних успіхів у сфері торгівлі, фінансів, науки, реалізації інфраструктурних проектів, культурно-гуманітарних відносин.

Також читайте:  Церемонія вручення Ордену Вранішнього Сонця

Зі свого боку Павло Унгурян привітавши присутніх зі святом висловив задоволення станом і перспективами розвитку двосторонніх відносин в політичній, торговельно-економічній та культурно-гуманітарній сферах між Україною і Узбекистаном і відзначив їх високий ступінь активності, яка намітилася в цьому році. Він також висловив точку зору української сторони про необхідність розвитку міжпарламентського діалогу, підкресливши при цьому важливість обміну думками між парламентаріями двох країн.