У США вшанували 85-роковини Голодомору-геноциду в Україні 1932-1933 років

0
568

Вшанування 85-их роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років та відкриття виставки „People of the truth”

У США відбулися заходи з вшанування 85-их роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, організовані Посольством України в США у співпраці з Крайовим комітетом США з визнання Голодомору геноцидом. Зокрема, в Конгресі США відбувся брифінг, присвячений тематиці Голодомору, а також презентація фотовиставки „People of the truth”. Фотовиставка, яку було створено спеціально до зазначеного конгресового брифінгу за фінансової підтримки Міністерство закордонних справ України у рамках забезпечення позитивного міжнародного іміджу нашої держави та підтримки зв’язків із українцями за кордоном. Виставка покликана розповісти про людей, які, починаючи з 30-х років минулого століття, присвятили свою діяльність пошуку та поширенню правди про трагічні події Голодомору-геноциду в Україні, штучно спричинені радянською владою.

Також читайте:  20 річниця створення Міжнародного Трастового Фонду

Основні моменти брифінгу в Конгресі США

Під час брифінгу в Конгресі США Посол України в США Валерій Чалий наголосив на важливості визнання Сполученими Штатами Голодомору 1932-33 рр. актом геноциду проти українського народу. «Законопроект резолюції щодо Голодомору-геноциду, який сьогодні був внесений на розгляд в Палату Представників – це перший, але дуже важливий крок. Ми раді, що питання українського Голодомору все частіше звучить в Конгресі США. Правда про ці трагічні події, спричинені жорстокими діями радянської влади, має не лише прозвучати на весь світ, а й бути названа своїм справжнім ім’ям – геноцид»,- зазначив Посол.

На конгресовому брифінгу виступили конгресмени Енді Харріс, Білл Паскрел, Дуг Ламборн, конгресвумен Марсі Каптур, а також колишній президент Литви Вітаутас Ландсбергіз та інші почесні гості.

Також читайте:  Посол України привітав Еміра Катару із святом Ид аль Адха

Вручення почесних відзнак

Посол Валерій Чалий вручив почесні грамоти за особистий вклад у боротьбу за визнання Голодомору в Україні геноцидом Голові Філадельфійського відділення УККА Євгену Луціву, члену Конгресової Комісії США по Голоду в Україні Уляні Мазуркевич, а також конгресмену Енді Харрісу та конгресвумен Марсі Каптур.

Раніше цього ж дня Посол України в США разом з дружиною Людмилою Мазукою та співробітниками посольства також взяли участь у комеморативній церемонії, присвяченій вшануванню 85-х роковин Голодомору-геноциду в Україні 1932-33 рр.

У знак пам’яті про жертв цієї трагедії, Посол України в США Валерій Чалий, Голова крайового комітету з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків, колишній президент Литви Вітаутас Ландсбергіз, ієрархи українських церков США, представники української, литовської, грузинської громад Вашингтону поклали символічні снопки пшениці до однойменного Меморіалу у столиці США.