Заява Франції стосовно ухвалення закону, що подовжує особливий статус Донбасу

0
512

Франція вітає сьогоднішнє ухвалення українським Парламентом закону, яким подовжено особливий статусу Донбасу, передбачений законом від 16 вересня 2014 року.

Ухвалення цього закону підтверджує відданість України мирному врегулюванню конфлікту в рамках Мінських домовленостей.

Мінські домовленості від 5 та 19 вересня 2014 року з доповненнями від 12 лютого 2015 року у вигляді “Комплексу заходів із виконання Мінських угод” під егідою голів держав та урядів країн “нормандського формату” (Франція, Німеччина, Україна, Росія) спрямовані на відновлення територіальної цілісності України одночасно із процесом децентралізації.

Введення автономного статусу у рамках “нормандського формату”

В цих рамках, на Паризькому саміті “нормандського формату” 2 жовтня 2015 року було домовлено, що особливий автономний статус буде введений в дію в два етапи: на тимчасовій основі в день проведення місцевих виборів на територіях, що знаходяться на цей день під контролем сепаратистів; згодом – на постійній основі після визнання відповідності цих виборів міжнародним стандартам та українському законодавству з боку Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

Також читайте:  Відкриття фотовиставки, присвяченої видатній українській поетесі Лесі Українки в Телаві

Франція і Німеччина продовжують свої посередницькі зусилля в рамках “нормандського формату” з метою сталого вирішення конфлікту.