Президент Порошенко з візитом у Грузії

0
522

Президент України Петро Порошенко навідався з робочим візитом до Грузії. Літак президента разом з його дружиною Мариною приземлився ввечері 17-го липня в Тбілісі. Сьогодні Порошенко уже провів зустріч з Президентом Грузії Георгієм Маргвелашвілі. Під час зустрічі було підписано важливий меморандум України і Грузії про майбутнє партнерство. Основним в меморандумі є взаємна підтримка обох країн у збережені суверенітету та цілісності одна одної.

Окрім меморандуму було підписано важливий договір у сфері освіти. Згідно з договором українська сторона заявила про максимальне сприяння вивченню української мови в Грузії. Також Порошенко виступив на брифінгу, що проходить в рамках візиту, де зробив кілька важливих оголошень про те, що Україна та Грузія мають спільні агресивні виклики з боку Росії, та закликав грузинську сторону разом координувати власні дії щодо відновлення контролю над окупованими територіями.

Також читайте:  Росія прагне підірвати довіру і роз’єднати ЄС - Президент в інтерв’ю фінським ЗМІ

Говорячи про проблеми України Порошенко заявив, що російський проект «Новоросія» зазнав краху і Україна зможе відновити контроль на своїй територія в Криму та на Донбасі.

Також Петро Порошенко відкрив особисті сторінки історії сім’ї своєї дружини та розповів про те, що прадід Марини рятуючись з родиною у 33-му році від Голодомору втік до Тбілісі таким чином знайшовши свій порятунок в Грузії.

Варто відзначити, що Петро Порошенко здійснив перший за останні 22 роки офіційний візит Президента України до Грузії.  Усього президент Порошенко планує перебувати в Грузії три дні.