Розвиток прагматичних напрямків співпраці між Україною та Республікою Білорусь

0

Про це йшлося у ході політичних консультацій заступника Міністра закордонних справ України Василя Боднара з Першим заступником Міністра закордонних справ Республіки Білорусь Андрієм Євдоченком, які відбулися в 26 квітня 2019 року в МЗС України.

Сторони обмінялися інформацією щодо внутрішньополітичної ситуації в обох країнах у контексті виборчих процесів. З українського боку було заявлено, що курс України на вступ до ЄС і НАТО залишатиметься незмінним пріоритетом. Розвиток двосторонніх відносин з Білоруссю, як сусідньою державою, традиційно займатиме важливе місце в зовнішній політиці України.

Сторони домовились про сприяння, разом з іншими органами влади та діловими асоціаціями, у підготовці до проведення другого Форуму регіонів у жовтні 2019 року в Житомирі.

Також читайте:  Дипломатії не потрібні істерики

Значна увага сторін була приділена співпраці на рівні зовнішньополітичних відомств обох країн. У цьому контексті було домовлено про підготовку до підписання відповідного Плану консультацій між міністерствами закордонних справ України та Республіки Білорусь на 2020-2021 роки.

Українська сторона наголосила на необхідності більш конструктивного підходу Білорусі до взаємодії в рамках міжнародних організацій, насамперед, у важливих для України питаннях щодо протидії російській агресії.