У понеділок повинна відбутися телефонна розмова «нормандської четвірки»

0
387

На 24 липня заплановано переговори лідерів чотирьох країн у телефонному режимі. Президенти Франції, України, Росії та канцлер Німеччини проведуть розмову, в котрій мають обговорити ситуацію на сході Україні. Про дату телефонної розмови повідомив громадськості Мартін Сайдик, що є спеціальним представником від ОБСЄ в переговорах тристоронньої контактної групи по вирішенню конфлікту в Україні.

У неділю, перед телефонною конференцією Президент України на своїй офіційній сторінці у Facebook написав, що буде вимагати від Росії негайно припинити вогонь в сторону України.  Така вимога Порошенка зумовлена посиленням щоденних обстрілів сепаратистами та військовими РФ на Донбасі, через що кожного дня гинуть українські військові.

У випадку, якщо вогонь не буде припинено Порошенко пригрозив посиленням санкцій світової спільноти проти Росії, котрі базуються на рішенню недавнього саміту «Великої сімки».

Також читайте:  «Повний вперед» для Макрона

https://www.facebook.com/petroporoshenko/photos/a.474415552692842.1073741828.474409562693441/1063843117083413/?type=3&theater

Раніше Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що українська сторона під час телефонної розмови у «нормандському форматі» буде виносити принципове питання унеможливлення Росії порушувати домовленості досягнуті в Мінську.

Для лідера Франції Емануеля Макрона це буде перша його участь в переговорах у «нормандському форматі» на посаді Президента Франції. Також в залежності від підсумків переговорів планують одразу узгодити про саміт в котрому б мали зустрітися лідери «нормандської четвірки».