Участь Посла України в Грузії у церемонії закладання пам’ятної капсули

0
435

31 липня 2018 року Посол України в Грузії І.Долгов, на запрошення Міністра оборони Грузії Л.Ізорія, взяв участь у церемонії закладання пам’ятної капсули до фундаменту нового корпусу Військового реабілітаційного центру ім.Національного Героя Грузії М.Макашвілі (н.п. Церовані) Департаменту медичного забезпечення та соціального захисту Міністерства оборони Грузії.

Згаданий корпус будується в рамках реалізації спільного проекту Грузії та
США, за суттєвої фінансової допомоги США (в рамках Зовнішнього військового фінансування (FMF) США). Будівництво корпусу значно розширить можливості Центру з питань організації фізично-терапевтичної та психологічної реабілітації військовослужбовців, які постраждали під час участі у збройних конфліктах та миротворчих місіях. Корпус матиме нові медичні кабінети, процедурні, баскетбольний та тренажерний зали, басейн. Завершення будівництва планується на кінець 2019 року.

Також читайте:  У Міністерстві оборони України відбулася зустріч української та японської делегацій

На церемонії були присутні: заступники Міністра оборони Грузії, начальник ГШ ЗС Грузії та його заступники, тимчасово повірений у справах США в Грузії Е.Руд, представники апарату ВАТ при Посольстві США в Грузії та ЗС США.

Під час своїх виступів Міністр оборони США Л.Ізорія та тимчасово повірений у справах США в Грузії Е.Руд підкреслили, що згаданий корпус розширить можливості надання реабілітації не тільки для військовослужбовців ЗС Грузії, але і для наших хлопців зі Збройних Сил та Національної гвардії України.

Участь Посла України в Грузії у церемонії закладання пам’ятної капсули

Також, Л.Ізоріа акцентував, що Міністерство оборони Грузії і в подальшому має намір неухильно виконувати діючий Меморандум між міністерствами оборони України і Грузії про реалізацію спільного проекту щодо організації реабілітації українських військовослужбовців, які зазнали бойових поранень під час участі в антитерористичній операції (АТО) на Сході України (підписано у 2015 році).

Також читайте:  Держсекретар МЗС провів зустріч з Послом Лівану

В рамках реалізації Меморандуму у 2015-2018 рр. у згаданому Центрі МО Грузії курси психологічної реабілітації пройшло 146 військовослужбовців ЗС та НГ України, які отримали поранення в зоні проведення операції Об’єднаних сил (раніше – АТО). Разом з членами родин – 171 особа.