Засідання Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи

0
466

11 жовтня 2017 у м. Батумі (Грузія) делегація України на чолі з Послом України в Грузії І. Долговим взяла участь у засіданні Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи (РМО ПСЄ). До складу делегації входив аташе з питань оборони при Посольстві України в Грузії генерал-майор І. Остапенко.

Зацікавленність України у співробітництві з країнами-членами РМО ПСЄ

Під час виступу головою української делегації акцентовано увагу на зацікавленості Української Сторони у розвитку двостороннього та багатостороннього співробітництва з усіма країнами-членами РМО ПСЄ та участі в проектах і програмах, які реалізуються в рамках РМО ПСЄ.

Засідання Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи

І. Долгов довів до представників міжнародної спільноти неупереджену інформацію щодо поточної воєнно-політичної ситуації в Україні у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації та привернув особливу увагу до посилення Росією військової присутності в анексованому Криму, а також до створення РФ та забезпечення функціонування терористичних угруповань на окупованих територіях окремих районів Донецької та Луганської областей, що перетворює регіон на мілітаризовану та небезпечну зону.

Також читайте:  Проект Посольства України в Грецькій Республіці по оздоровленню дітей

Мета – найскоріше врегулювання проблеми російської агресії

Голова делегації підтвердив відданість Української Сторони найскорішому врегулюванню проблеми російської агресії в Україні та відновленню територіальної цілісності нашої держави. Окрім того, І.Долгов поінформував учасників засідання про прийняття Верховною Радою України 6 жовтня 2017 р. закону України «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей», який, у тому числі, покликаний забезпечити необхідні умови для розгортання в окремих районах Донецької та Луганської областей України миротворчої операції ООН, а також про законопроект «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», який має створити нову правову основу для вирішення завдання з відсічі агресії РФ на Донбасі, захисту прав, свобод та законних інтересів громадян України, відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону.

Також читайте:  Посла України нагороджено орденом за заслуги перед Естонською державою

Засідання Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи

Голова української делегації висловив вдячність міністрам оборони держав Південно-Східної Європи за підтримку територіальної цілісності України як на двосторонньому, так і на рівні міжнародних організацій, а також за гуманітарну допомогу, надану Україні з початку російської агресії, у т.ч. шляхом лікування поранених та психологічної реабілітації військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції на Сході України.

За підсумками засідання затверджено Спільну заяву міністрів оборони держав-учасниць РМО ПСЄ.