Зустріч Віце-прем`єр-міністра з питань європейської інтеграції України та Посла України в США

0
384

Зустріч Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та Посла України в США Валерія Чалого з радником Президента США з питань національної безпеки Гербертом Реймондом МакМастером.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та Валерій Чалий подякувалаи Генералу МакМастеру за незмінну підтримку США у протидії російській агресії та імплементації важливих реформ в Україні, а також відзначили значний прогрес у розвитку українсько-американських взаємин з моменту зустрічі президентів України та США в Білому домі у червні цього року.
«Цей діалог складався з практичної співпраці, яка є взаємовигідною для обох наших країн. Перша партія американського вугілля вже прибула до України. Ми очікуємо 1-2 поставки щомісяця до кінця року», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, наголосивши, що ця угода відкрила для України доступ до надійного джерела поставок вугілля.

Українська сторона привітала призначення Спеціального представника США з питань України, Посла Курта Волкера, та високо оцінила його зусилля, спрямовані на виконання Росією Мінських домовленостей.

Також читайте:  Глава держави: Тільки коли ми єдині – ми непереможні

Віце-прем’єр-міністр та Посол подякували американській стороні за допомогу з протидії російській агресії, зазначивши, що критично важливим для України залишається надання летальної оборонної зброї.

Окремо Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала США продовжувати консолідацію міжнародних санкційних зусиль, спрямованих на припинення російської агресії і відновлення територіальної цілісності України. “Антиросійські санкції можуть послаблюватися чи зніматися лише після відновлення повного державного контролю на Донбасі і повернення Криму”, – наголосила вона.

Генерал МакМастер у свою чергу запевнив у непохитності позицій США щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, впровадження важливих реформ, у т.ч. в армії, а також відзначив необхідність подальшої активізації двостороннього політичного й економічного діалогу.