Дискусія у приміщенні Представництва Європейської комісії в Таллінні

0
193

6 березня у приміщенні Представництва Європейської комісії в Таллінні відбулася громадська дискусія під назвою «Справжня вартість Північного потоку-2 для Європи та Росії», яку було організовано Фундацією «Відкрита Естонія».

Від естонської сторони у цьому заході взяли участь депутат Рійгікогу (Парламенту) Естонії Е.Н.Кросс, виконавчий директор «East European Gas Analysis» М. Корчемкін та фахівець у природоохоронній сфері Є.Чірікова.

Усі учасники заходу наголошували на недоцільності проекту «Північний потік-2» з точки зору його економічної обгрунтованості та політичної складової, яка дасть Росії додаткову можливість політичного тиску на Європу, а також з урахуванням нанесення ним непоправної шкоди навколишньому середовищу.

У дискусії взяв участь тимчасовий повірений у справах України в Естонії В.Яковенко, який поінформував присутніх на заході про дії РАО «Газпром» щодо розірвання контракту з НАК «Нафтогаз України» та припинення постачання природного газу до української газотранспортної системи у зв’язку з незгодою «Газпрому» з рішенням Стокгольмського арбітражного суду щодо виплати «Нафтогазу України» 2,56 мільярдів доларів у якості компенсації за недопоставлені «Газпромом» обсяги газу. Він наголосив, що такі дії «Газпрому» свідчать про його ненадійність як постачальника газу до Європи та про спробу застосування постачання газу як механізму політичного тиску.