Допомога посольства Польщі Авдіївській школі

0
367

Разом із заступником міністра закордонних справ Польщі Бартошом Ціхоцкі, послом Польщі в Україні Яном Пєкло та генеральним консулом Польщі у Харкові Янушем Яблоньскі відвідали Авдіївську школу №6, де в рамках польської програми малих грантів були замінені вікна, відремонтовано та обладнано кабінет географії.
Приємно було бачити, як щиро вчителі та учні вітали гостей – хлібом-сіллю, концертом та символічними подарунками.

Допомога посольства Польщі Авдіївській школі

Допомога посольства Польщі Авдіївській школі

Польща є послідовним адвокатом України у світі. Поляки усвідомлюють, що українці нині виборюють не лише власну свободу й незалежність від Московії, українці захищають Європу від імперських зазіхань Кремля, від розповсюдження так званого русского міра.

«Польща безумовно підтримує цілковиту суверенність, безпеку та територіальну цілісність України і ніколи не прийме використання сили з боку Росії, її прагнень вказувати сусідам, як жити і що вивчати у школі», – сказав пан Бартош Ціхоцкі.

Також читайте:  Робоча поїздка Посла України в Грузії

Допомога посольства Польщі Авдіївській школі

Підтримка Польщі для України важлива передусім своїм моральним аспектом. Це дуже добре відчувається саме в Авдіївці. «Місто-герой», – так можна її назвати з огляду на те, як вона протистоїть російській агресії. Протистоїть не лише у військовому плані, а й громадському та господарському. За добросовісну роботу всупереч війні вручив Подяку Прем’єр-міністра України Артему Кузьміну та Валерію Коновалову – головному інженеру та директору Авдіївського ВУ водопровідно-каналізаційного господарства КП “Вода Донбасу”, а також відзнаку Президента України “За гуманітарну участь в АТО” Андрієві та Ользі Маслюкам, волонтерам організації “Рух за духовне та національне відродження Донбасу “Пліч-о-пліч”.

Завдання української влади на Донеччині вбачаю у тому, щоб життя у Авдіївці, у будь-якому найменшому містечку нашого краю не відрізнялося від життя у Києві – за рівнем освіти, медицини, загальним рівнем добробуту. У цьому плані дуже важливим є досвід Польщі, яка також вийшла із совка і за два десятиліття зробила просто неймовірні речі – в економіці та суспільно-політичному житті, і сьогодні немає принципової різниці між рівнем життя у Варшаві чи у будь-якій найменшій гміні.

Також читайте:  Трамп навідався до Польщі

Тому домовилися з панами Бартошом Ціхоцкі та Яном Пєкло про проведення польсько-українського, а якщо точніше, польсько-донецького економічного форуму, на якому Донеччина представить свої проекти, свою візію побудови нашого європейського майбутнього, візію розбудови Донеччини. Така зустріч буде цікава як польському, так і українському бізнесу й суспільству.

Переконаний, що як Польща, так в подальшому і Україна дадуть нову свіжу кров європейській спільноті, оновлять її та зміцнять. Не маю сумнівів у європейській перспективі нашої країни. Так і сказав представникам Польщі: «До зустрічі у Євросоюзі».