Інформація про зустріч у Комітеті Верховної Ради України у закордонних справах

0
302

18 січня ц. р. за ініціативи голови Громадської ради при МЗС України Г. Максака відбулася зустріч найбільш активних ветеранів дипломатичної служби України з Головою Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Г. Гопко та заступником Голови Комітету, головою підкомітету з питань законодавчого забезпечення і контролю за діяльністю дипломатичної служби Б. Тарасюком з метою обговорення проекту Закону України про дипломатичну службу.

Для підготовки проекту цього законодавчого акту до другого читання (перше відбулося 7 грудня 2017 року) саме Б. Тарасюка було обрано керівником відповідної Робочої групи.

У зустрічі взяли участь М. Маймескул, Ю. Богаєвський, І. Турянський, а також директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України С. Корсунський. А від МЗС – Начальник Юридичного управління В. Усатий, який давав пояснення щодо запропонованих ветеранами пропозицій та зауважень до тексту проекту (лист від 4 грудня 2017 року, надісланий Г. Гопко, К. Єлісєєву та А. Заяцю, а згодом – Б. Тарасюку, І. Климпуш-Цинцадзе та низці депутатів, у вас є).

Також читайте:  ІІІ Форум Креативних Індустрій: 100 спікерів - 100 сценаріїв розвитку

Б. Тарасюк поінформував учасників зустрічі про те, що з 205 внесених депутатами поправок 59 враховано повністю, 77 – частково і 71 відхилена. Найбільш контроверсійними поправками, за його словами, залишаються питання про підпорядкування діяльності торговельно-економічних місій та проведення співбесід (консультацій) кандидатів на посади послів і постійних представників при міжнародних організаціях в Комітеті у закордонних справах. Ще одним «каменем спотикання» є позиція одного з депутатів Народного Фронту, який, за словами Б. Тарасюка, «може пробити будь-які мури» і який наполягає на включенні до проекту Закону положення про присвоєння рангу Надзвичайного і Повноважного Посла депутатам, які причетні до питань міжнародного співробітництва Верховної Ради.

Як було видно з розданого учасникам зустрічі зведеного робочого документа, усі технічні та редакційні зауваження та пропозиції ветеранів були враховані, а суттєві – ні.

В обговоренні проекту Закону взяли участь Г. Максак, С. Корсунський, І. Турянський, М. Маймескул та Ю. Богаєвський. Виступи Г. Максака і С. Корсунського носили в цілому загальний характер. Останній лише наполягав, щоб керівники Дипакадемії мали статус співробітників дипломатичної служби, що мало б, на його думку, бути відображеним у проекті Закону. При цьому він посилався на підготовлені в Дипакадемії і раніше передані Г. Гопко зауваження і пропозиції (у письмовій формі їх у нього, на жаль, не було).

Також читайте:  Еміратська група компаній «DP World» зацікавлена в інвестуванні у портову галузь

І. Турянський, М. Маймескул та Ю. Богаєвський обґрунтовували суттєві пропозиції ветеранів дипломатичної служби, наполягаючи на їх урахуванні при підготовці проекту Закону для розгляду в Комітеті у закордонних справах перед внесенням його на пленарне засідання Верховної Ради для другого читання.

Усі пояснення Начальника Юридичного управління МЗС В. Усатого звелися до того, що проект Закону про дипломатичну службу підготовлено в Адміністрації Президента і внесено на розгляд Верховної Ради П. Порошенком, що унеможливлює внесення будь-яких суттєвих змін, оскільки вони можуть бути розцінені як зазіхання на президентські повноваження. Крім того, проект Закону готувався, по можливості, у загальних формулюваннях з метою уникнення внесення до нього з часом змін та доповнень, як це мало місце стосовно діючого Закону (до нього було внесено 20 змін і доповнень). За словами В. Усатого, для повного застосування майбутнього законодавчого акту Кабінет міністрів має схвалити у майбутньому більше десяти підзаконних актів, в яких і буде відображено те, що на сьогодні залишається поза обговорюваним текстом. Серед них, зокрема, має бути положення про внесення Урядом страхових внесків до Пенсійного фонду за одне з подружь, яке не матиме змоги бути працевлаштованим під час закордонного відрядження.

Також читайте:  Хакери оприлюднили листи фахівця по Росії Держдепартаменту США

Часові рамки зустрічі виключали будь-яку дискусію чи обговорення висловлених її учасниками позицій.

На завершення Б. Тарасюк висловив вдячність ветеранам дипломатичної служби за їхню активну життєву і громадянську позицію та небайдужість до дипломатичної діяльності держави, водночас зазначивши, що подібна зустріч мала б відбутися значно раніше.