Анна Київська “прибула” в Тулузу, Франція

0
735

Віталій Кличко передав громаді столиці Окситанії пам‘ятник Анні Ярославні

Продовжуючи традиції “Anne de Kiev Fest”, Мер Києва Віталій Кличко, який з робочим візитом відвідав місто-побратим української столиці, передав громаді столиці Окситанії пам‘ятник Анні Ярославні.

Його встановлять на набережній повноводної ріки Гарони в історичній частині Тулузи, біля храму St-Pierre-des-Cuisines, спорудженого у XI столітті.

Офіційна церемонія передачі скульптури відбулася в історичній будівлі мерії Тулузи-Capitole de Toulouse, її головній церемоніальній залі – кабінеті першого мера древнього міста.

До речі. відомості про засновання Тулузи -106 рік до н.е..
“Сьогодні ми передали меру Тулузи пам‘ятник Анні Київській – доньці Ярослава Мудрого, яка була королевою Франції. Цей пам‘ятник є авторською реплікою скульптури, встановленої в листопаді 2016-ого в сквері Анни Київської на Львівській площі. Пам’ятник відкривала Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Пані Ізабель Дюмон.Створив його київський скульптор Костянтин Скритуцький. Автор ідеї пам’ятника та головний куратор “Anne de Kiev Fest” – Федір Баландін,” – зазначив під час церемонії передачі В.Кличко.

Також читайте:  Літературно-мистецький вечір, присвячений киргизькому народному епосу «Манас» і 90-річчю Чингіза Айтматова

Мер Тулузи Жан-Люк Муденк подякував Кличку за візит і за розвиток зв’язків між містами-побратимами. «Я щасливий, що наші міста співпрацюють у різних сферах,відзначив Муденк. Культура була важливою із самого початку побратимства наших міст. І я дуже вдячний за цей подарунок моєму місту – статую Анни Київської», – зазначив мер Тулузи.

Він подарував Кличку золоту медаль міста Тулузи, на якій вигравірувані всі історичні пам‘ятки міста.