Багатовимірний контекст мистецтва за межами пострадянських кордонів

0
755

Відкриття виставки художників в AGCA

Галерея сучасного мистецтва Alexandre Gertsman Contemporary Art (AGCA) має за честь оголосити відкриття спеціальної групової виставки 35-и художників, присвяченої річниці співпраці директора галереї Олександра Герцмана з митцями, які на сьогоднішній день живуть та працюють в Україні, США, Великобританії, Німеччині, Франції, Іспанії та інших країнах.

З листопада 2017 року по квітень 2018 року на виставці будуть представлені роботи Миколи Бабака та Євгена Матвєєва (у складі арт-тандему БМ Бабак-Матвєєв), а також таких всесвітньовідомих художників, як Олег Дергачов, Ілля Кабаков, Віталій Комар та Алекс Меламід, Наталія Нестерова, Тетяна Назаренко, Олександр Петров, Михайло Рогінський та ін.

Видатні роботи українського арт-тандема

До експозиції увійшли 4 роботи арт-тандему БМ Бабак-Матвєєв з колекції Олександра Герцмана: 2 диптихи з проекту Сімейний альбом і 2 роботи з проекту Послання з «Раю». У травні 2018 р. в галереї відбудеться персональна виставка арт-тандему, який утворився в 2013 р. Він став органічним продовженням успішної співпраці художників М.Бабака і Є.Матвєєва у галузі книговидання. Першою спільною мистецькою роботою арт-тандема став проект Жертвопринесення, створений під впливом Української Революції Гідності. «Наша зброя – це совість, розум, здатність покласти на ваги Добро і Зло, відрізнити їх одне від іншого і через професійну майстерність та емоції передати глядачу зміст твору, а також його глибинну сутність», – коментують свою творчість БМ Бабак-Матвєєв.

Також читайте:  Прем'єра документального фільму "Невидимий Батальйон"

Микола Бабак і Євген Матвєєв: руйнівники діалектики

У своїй статті «Микола Бабак і Євген Матвєєв: руйнівники діалектики» Дональд Каспіт, один із найвидатніших арткритиків та мистецтвознавців США, назвав роботи арт-тандему «концептуальними та експресивними шедеврами, вправними трюками іронічної, навіть абсурдистської діалектики, а також потужними проявами здатності Бабака і Матвєєва інтегрувати різні стилі і засоби в окреме естетичне твердження».

Девід Марголік, чотириразовий номінант на Пулітцерівську премію, редактор та репортер журналів Vanity Fair, Newsweek та газети The New York Times, відзначив «містичну красу», яку передають роботи БМ Бабак-Матвєєв, підкреслюючи унікальний підхід митців до «закарбування в пам’яті і повернення до життя образів трагічного минулого у позитивному контексті».

17 листопада 2017 року відбувся приватний перегляд-фуршет, присвячений відкриттю ювілейної виставки. Гостями галереї AGCA стали Постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй Його Високоповажність Володимир Єльченко з дружиною Іриною Єльченко, мистецтвознавець Дональд Каспіт, журналіст Девід Марголік, засновник журналу The Real Deal Амір Коранджі, мистецтвознавець Джейн Кучна (яка брала участь у створенні великих видань для Музею Метрополітен), митець Віталій Комар, колекціонери Роберт Хольцман та подружжя Фред Левін, композитор Сергій Дрезнін та джазова піаністка і композитор Ева Новоа, які порадували присутніх майстерним виконанням власних музичних творів.

Також читайте:  Виставка книжкових ілюстрацій від Інокентія Коршунова

Про галерею сучасного мистецтва Alexandre Gertsman Contemporary Art

Галерея сучасного мистецтва Alexandre Gertsman Contemporary Art (AGCA) щороку проводить групові та персональні виставки, експонуючи роботи як найвизначніших художників, народжених у колишньому СРСР, так і молодих талановитих митців. У галереї AGCA розміщена найбільша в США колекція живопису, скульптур, фотографій, робіт на папері та арт-об’єктів сучасних художників з колишнього Радянського Союзу. В районі NoHo (Манхеттен) галерея відкрила свої двері у 2009 року.

Олександр Герцман, який народився у місті Дніпро (Україна), є визнаним і досвідченим арт-дилером, незалежним куратором та знавцем пострадянського сучасного мистецтва, який протягом багатьох років успішно організовував численні музейні експозиції Сполученими Штатами, Європою та на території колишнього СРСР. Отримавши освіту в Україні, він знається на колишньому Радянському Союзі та Східній Європі (періодах до і після Перебудови), що є затребуваним у світі мистецтва.

Також читайте:  Виставка “100 років боротьби: Українська революція 1917-1921”

Багато робіт, представлених в галереї AGCA, створені художниками, які включені до постійних колекцій Музею Метрополітен, MoMA та Музею Гуггенхайма в Нью-Йорку; Музею Гіршгорна і саду скульптур у Вашингтоні; Галереї Тейт у Лондоні; Музею сучасного мистецтва Центру Жоржа Помпіду в Парижі; Музею сучасного мистецтва в Кельні; Канадської національної галереї; Австралійської національної галереї; Музею Стеделек в Амстердамі; Національної Третьяковської галереї у Москві; Ермітажу у Санкт-Петербурзі; Національного художнього музею України у Києві.

Виставку можна відвідати до 15 квітня 2018 року виключно за попереднім записом.

Галерея Alexandre Gertsman Contemporary Art розташована за адресою

652 Broadway, 2-й поверх.

Щоб отримати більше інформації, відвідайте, будь ласка, сайт www.agcontemporaryart.com або дзвоніть +1 646-344-1325.

Щоб отримати додаткову інформацію, зв’яжіться, будь ласка, з Ольгою Квіткою

моб.: +1 646-229-3766,

e-mail: olga.kvitka.art@gmail.com