День вишиванки. Українські Амазонки. Фото

0
892
14 травня 2018 року у «Мистецькому арсеналі» в Києві у рамках дипломатичного прийняття «Українські амазонки» відбувся етнопоказ за участі жінок-учасниць бойових дій на Сході України, волонтерок та військових журналісток. Захід організувало Міністерство інформаційної політики України спільно з громадською організацією «Всесвітній день вишиванки»:
– 30 жінок-військових, волонтерок та військових журналісток продефілювали подіумом у вишитих сукнях від сучасних українських дизайнерів;

– тканий рушник для урочистого проходу;

– виставка 40 картин на тему вишивки від десяти сучасних художників з усієї України;

– масштабні картини-полотна «Українські амазонки»;

– 2Д-маппінг Петриківського та Самчиківського розпису;

– старовинні строї з колекцій традиційного вбрання з регіонів України.

«Цей захід – наша данина пошани жінкам, які в нелегкий для країни час їдуть на передову і на рівні з чоловіками беруть активну участь у протистоянні з агресором. Наша спроба відволікти їх від жахів війни. Бо хоч вони взяли на себе нелегку ношу захисниць Батьківщини, вони перш за все залишаються прекрасними самобутніми українками»

– зазначив Міністр інформаційної політики України Юрій Стець.

Також читайте:  Український військовий в японських ілюстраціях

Окрім того, учасники заходу мали можливість оглянути старовинні строї з колекцій традиційного вбрання з регіонів України.

«Ми хотіли показати, що українська жінка навіть коли воює залишається прекрасною. Вона може бути опорою, а може поруч з чоловіками взяти зброю до рук»

– підкреслила радник Міністра інформаційної політики України з питань міжнародної комунікації, керівник проекту “Українські амазонки” Марина Соботюк.

В заході взяли участь Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі, Міністр культури України Євген Нищук, Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, державний секретар МІП Артем Біденко, міжнародні дипломати, представники органів державної влади та громадськості. На захід акредитувалося близько 150 представників ЗМІ, а також спеціально прилетіли представники діаспори з Ізраїлю та ОАЕ.