Національна бібліотека в Посольстві Узбекистану в Києві

0
513

Посольством Узбекистану в Україні напередодні святкування 25-річчя Дня Конституції Республіки Узбекистан проведена зустріч зі студентами з нашої країни, які навчаються на території України.

Відкриваючи захід, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан в Україні Алішер Абдуалієв розповів про історичні моменти розробки Конституції Республіки Узбекистан. Він підкреслив, що Основний закон нашої незалежної держави органічно включив в себе основні принципи і норми міжнародного права, що випливають з Статуту ООН, Загальної декларації прав людини 1948 року, міжнародних пактів з прав людини. Закріплений пріоритет загальновизнаних норм міжнародного права над внутрішньодержавними.

За його словами, вся робота над проектом Конституції країни йшла під безпосереднім керівництвом Іслама Карімова, хто шукав з самого початку діяльності Конституційної комісії створення такого проекту Основного закону, який гідно відбивав би своєрідність і національний колорит країни, відповідав міжнародним стандартам, враховував зарубіжний досвід і досягнення демократії і конституційного законодавства найбільш розвинених країн.

Також читайте:  Рік української культури в Австрії та австрійської культури в Україні

Зміни в Основному законі

При цьому Посол зазначив, що Основний закон країни зазнав останнім часом ряд еволюційних змін. Здійснені реформи привели до його вдосконалення, зокрема, відповідно до поправок, внесених до статті 32 Основного закону, конституційний статус отримав інститут громадського контролю над діяльністю державних органів. У зв’язку з цим не менш важлива і ініціатива Президента Узбекистану Шавкат Мірзійова, заснувати посаду чинного на постійній основі представника Кабінету Міністрів в Олій Мажлісе як гаранта дотримання прав і свобод громадян.

Окрема частина бесіди була присвячена роз’ясненню суті прийнятих в Узбекистані законів та інших нормативних актів, націлених на забезпечення благополуччя людей, створення нових робочих місць, виховання гармонійно розвиненої покоління.

Також читайте:  В Буенос-Айресі відбувся святковий концерт «День України»

Серед учасників заходу проведено бліц-опитування, в ході якого студенти відповіли на різні питання.

Які спеціально прибули студенти з різних регіонів України взяли участь в урочистому відкритті бібліотечної кімнати Посольства. У бібліотеку зусиллями дипломатів Посольства вже перевезені частина книжкового і журнального фондів, налагоджені комп’ютерні мережі.

Потреба у поверненні та збереженні значущої ролі книги и суспільстві

Зазначалося, що на сьогодні в нашому суспільстві назріла потреба в збереженні і навіть повернення ролі книги в якості значущого джерела накопиченого поколіннями духовного досвіду і моральних ідеалів, бази для формування загального культурного і мовного простору.

У цьому контексті студентів ознайомили основним змістом прийнятого Президентом Узбекистану Шавкатом Мірзійовим розпорядження «Про створення комісії з розвитку системи видання та розповсюдження книжкової продукції, підвищенню і пропаганді культури читання» направлено на комплексне вирішення назрілих проблем.
З боку студентів висловлюється сподівання, що нова бібліотечна кімната Посольства перетвориться на улюблене комфортне для них місце.

Також читайте:  Ірма Вітовська-Ванца - "Для мене Анна Київська - приклад успішної, модерної українки"

Ознайомлення з іншими традиціями Узбекистану

Слідом за плідним обговоренням студенти ознайомилися з музейною залою посольства, де експоновано велика різноманітність національних ляльок в традиційних костюмах регіонів Узбекистану, ювелірних прикрас, тканин, музичних інструментів, виробів прикладного мистецтва, а також традиційний ткацький верстат.

У представників студентської молоді також була можливість не тільки скуштувати страви національної кухні, але і взяти безпосередню участь в приготуванні плову.