Презентація виставки «Українська дипломатія 1917 – 1924 рр.: зародження національних традицій»

0
371

У Кишинеу презентовано виставку архівних документів «Українська дипломатія 1917 – 1924 рр.: зародження національних традицій».

15 червня в Академії наук Молдови у рамках проекту «День України в Європі» українській громаді та науковцям Молдови презентовано виставку архівних документів «Українська дипломатія 1917 – 1924 рр.: зародження національних традицій», присвячену 100-літтю Української дипломатичної служби.

Посол України Іван Гнатишин ознайомив присутніх з історією молодої Української держави, підкреслив, що сто років тому українці відстоювали свободу і незалежність, як і сьогодні відстоюють її у боротьбі з російською агресією, окреслив роль української дипломатичної служби у подоланні викликів гібридної війни Росії проти України, а також стан та перспективи українсько-молдовських двосторонніх відносин. Поінформував учасників зібрання про підписання Президентом України Петром Порошенком 15 червня Закону України «Про дипломатичну службу». Наголосив, що цей закон розроблений з урахуванням найкращого досвіду європейських країн, робить дипломатичну службу передовою, ефективною, озброєною, захищеною і європейською, оскільки базується на всіх принципах, які були закладені в Угоді про асоціацію.

Також читайте:  «Культурна дипломатія – це питання національної безпеки»

Голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірина Матяш поінформувала присутніх про зазначений проект, відзначила, що його головна мета – нагадати міжнародній спільноті про події, які передували появі України на міжнародній арені 100 років тому.