Соціально-творчий проект «Театр під сонцем»

0
682

«Коли ми говоримо про творчість, то навряд чи пов’язуємо це поняття з якоюсь обмеженістю. Акторам особливого театру, окрім умовних перешкод, доводиться долати власні функціональні обмеження, а найтяжче – це невіра та упередженість у суспільстві. Незважаючи ні на що, вони грають у театр можливостей, а не у театр обмежень. Головне захотіти побачити такий театр – театр, де живуть актори чистої душі»

 Віталій Любота

Театр зародився у стародавньому світі як спосіб спілкування з богами, усвідомлення категорій добра і зла, об’єднання людей переживанням спільних емоцій, катарсисом.

Теа́тр (з грецької мови θέατρον – місце видовища): вид сценічного мистецтва, що відображає життя в сценічній дії, яку виконують актори перед глядачами.

Величезний та незабутній вплив на розвиток усього театрального мистецтва мав давньогрецький театр, який з’явився уже в V ст. до н.е. Історія його розвитку охоплює майже тисячоліття (V ст. до н.е. — V-VI ст. н.е.). У величезних амфітеатрах, під відкритим небом, збиралося багато тисяч глядачів, адже театральні вистави у Стародавній Греції вважалися всенародним святом. У трагедіях відомих драматургів того часу (Есхіл, Софокл, Еврипід) відтворювалися образи легендарних героїв, пропагувалися норми моралі, відстоювалися ті або інші суспільні ідеали.

Також читайте:  ARTIST FROM WITHIN WORKSHOP

Соціально-творчий проект «Театр під сонцем» започаткований Сумським обласним центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів спільно з арт-директором Міжнародного інтеграційного театрального фестивалю «Сонячна хвиля» (м.Київ), членом союзу театральних діячів України; режисером і художнім керівником Народного театру-студії «Паростки» – Люботою Віталієм Валентиновичем.

Даний Проект має мету: залучити дітей з фізичними та розумовими вадами до активного життя; надати їм можливостей для прояву творчих здібностей, самореалізації; об’єднати зусиль громадських та державних організацій, створити низку спільних проектів, програм, заходів спрямованих на соціальну допомогу, удосконалення та розширення напрямків реабілітації дітей з інвалідністю за допомогою театральної діяльності; сприяти позитивному ставленню суспільства до дітей з інвалідністю.

Проект розрахований на шість днів: з 18 червня по 23 червня 2018 року на території Комунальної установи Сумської обласної ради – Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Під час реалізації  Проекту передбачається органічно поєднати творчі можливості дітей та молоді з особливостями психофізичного розвитку в театралізованому площадному дійстві, яке мають координувати та приймати безпосередньо участь в ньому студенти навчальних закладів режисерських факультетів,  соціальної та корекційної педагогіки.

Реалізація Проекту складається із трьох нерозривних етапів:

  1. Знайомство з учасниками та діагностика їх стартових, творчих можливостей.
  2. Виходячи з результатів діагностики цих можливостей та побажань учасників Проекту, буде обрано та написано сценарій-драматургію на основі якої буде збудоване саме дійство.
  3. Постановка вистави, приготування (створення) необхідного реквізиту та декорації для цього.
Також читайте:  Руслана: «Зробимо відновлювану енергію - новим українським хітом, що пролунає на весь світ!»

Формат вистави заплановано зробити у формі карнавалізованого драматичного площадного (вуличного) дійства з використанням власноруч виготовлених ростових ляльок та живої гри самих акторів.

Соціально-творчий проект «Театр під сонцем» – форма групової корекційно-розвивальної та профілактичної роботи з дітьми, молоддю, які мають психофізичні проблеми. Діяльність відповідного     соціально-творчого проекту спрямована на формування і розвиток у дітей навичок спілкування і міжособистісної взаємодії; емоційної децентралізації; розвитку емоційного, сенсорного досвіду.

Головною умови проведення Проекту є те що він проводиться у рамках реалізації та запровадження в умовах Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів культурно-реабілітаційного простору, за допомогою арт-терапевтичних методів та прийомів.

У Проекті беруть участь дитячий театральний колектив дітей з інвалідністю Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Перлинки» та інші діти з інвалідністю, за погодження з їх батьками (опікунами).

Також учасники Проекту є:

  1. Вихованці Комунальної установи Сумської обласної ради – Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
  2. Студенти Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка.
  3. Педагоги, учні Комунальної установи Сумської спеціальної загальноосвітньої школи Сумської міської ради.
  4. Педагоги, фахівці з фізичної реабілітації Сумського обласного центру соціальної реабілітації   дітей-інвалідів.
  5. Арт-директор Міжнародного  інтеграційного  театрального фестивалю «Сонячна хвиля» (м.Київ),  член союзу театральних діячів України; режисер і художній керівник Народного театру-студії  «Паростки» – Любота В.В.
  6. Студенти Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради – коледжу культури і мистецтва.
Також читайте:  Виставка китайського образотворчого мистецтва

Результатом проекту буде вистава, презентація якої відбудеться 23 червня 2018 року о 1400  –  м. Суми, на території Сумського дитячого парку «Казка».  

Театр – це дійство, яке об’єднує і не залишає байдужим жодного учасника або глядача!” 

Театр, театр – це вічна гра,
Де долі переплетені героїв,
В комедії,  у сміху, у спокої.
Тут радість й щастя нас переповняє,
Бо без  театру нам життя не має! 

Творчий потенціал дітей – це невичерпне джерело акторської                             майстерності, що розкриває кожну дитину. Адже діти краще за дорослих вміють жити у світі фантазії, казки та творчості!