«Споріднені душі» – міжнародний культурно-мистецький проект

0
699

«Споріднені душі» – міжнародний культурно-мистецький проект Національного музею Тараса Шевченка за участі іспанського скульптора й художника Карлоса Гарсія Лаоса за підтримки Посольства Королівства Іспанії в Україні, департаменту культури провінції Арагон, Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури, а також ГО «Відновлення Донбасу» та волонтерської благодійної організації «Дім Доброти».

Репрезентуються графічні твори Т.Г.Шевченка з колекції НМТШ та копії офортів із оригінальних дощок Франсіско де Гойї з серії «Капрічос», що зберігаються в колекції музею Франсиско де Гойї в м. Сарагоса (Іспанія). Між минулим і сьогоденням – абстрактні скульптури Карлоса Гарсії Лаоса із глибоким концептуальним змістом: Материнство, Лицемірство, Сутність, Самотність, Гуманізм, Початок – Кінець, Симбіоз, Душа, Мистецтво.

Також читайте:  Міжнародний форум «Креативна Україна»

Проект висвітлює морально-етичні проблеми людства поза часом та простором. Вони виникли разом із людською цивілізацією, а з її розвитком лише поглиблювалися та загострювалися. Ми говоримо, що сучасне суспільство переживає моральну дезорієнтацію та моральне «падіння».

Саме це показували у свої творах на поч. ХІХ ст. Франціско де Гойя в Іспанії, а в середині ХІХ ст. Тарас Шевченко в Україні. Художники творили в часи, коли їх народ потребував морально-етичних орієнтирів та самовизначення. У Тараса Шевченка – «Мальовнича Україна», «Сюїта самотності», «Притча про блудного сина», у Франціско де Гойї – «Капрічос», «Жахи війни», «Притчі».

Соціальна частина заходу представлена творами дітей із зони АТО (проекти «Донбас: Мир в об’єктиві» та «Поверніть мені мир»), а також дітей з особливими потребами в рамках соціального проекту «Дім доброти», які в своїх малюнках виражають гостру рефлексію на те, що відбувається навколо.

Також читайте:  Популяризація України — сьогодні одне з головних завдань

Поєднання в одному просторі творів геніальних художників минулого, сучасного митця та дитячих творів допоможе краще зрозуміти та почути один одного, замислитися над соціальними проблемами, які висвітлювали в своїй творчості Тарас Шевченко в Україні, Франціско де Гойя та Карлос Гарсія Лаос в Іспанії, і які є актуальними сьогодні, скрізь і завжди.

Виставка експонуватиметься в Національному музеї Тараса Шевченка з 7 по 23 квітня.

Відкриття 7 квітня о 19:00.

12 квітня о 15:00 – майстер-клас.