Святослав Кондратів – Світ очима скрипаля

0
1115

Вам коли-небудь приходилося за одну мить з Венеції опинитися в Аргентині, а потім серед найвищих дюн Сахари в Марокко і звідти вже махнути до затишного Львова…  Ви не повірите, але таке буває. Таке диво сталося холодного зимового вечора 31 січня в Caribbean Club. І хоч стовпчик термометра в той час надворі показував -13, в залі, де чарував досвідчений маг було тепло та затишно.  Чарівною паличкою того мага був смичок, який вправно орудував і виконував всі забаганки його королеви, його Скрипки. То був вечір, де магом був скрипаль-віртуоз Святослав Кондратів. Його скрипка то бентежила, то вражала, то заворожувала… Інколи вона веселилась, мов дитина, чи плакала наче осіннє небо. Музика, яка лунала переносила присутніх в якісь дивовижні далі, звідки не хотілося повертатися. Під мерехтіння свічок та  п’янкий тембр  його чарівної скрипки, хотілося мріяти та вірити, що всі мрії здійсняться, бо в цьому переконував сам маестро.

Святослав Кондратів - Світ очима скрипаля

Він розповідав про те, як вперше в Неї закохався…

Про те, як був з Нею на Ніагарі і Великому Каньйоні, як  Вона водила його по Великій Китайській стіні і біля Каракумським пісків, як показувала йому  всю велич Відня та Берліну, а потім, як довго  блукали  мальовничими вуличками  Голандії.  А ще про мілке та холодне море Прибалтики та безмежний Балатон в Угорщині, про смак чурчхели в Батумі та полєвки в Братиславі…

Також читайте:  Кращі українські дизайнери та виробники стилізованого та національного вбрання з'їдуться на унікальне всеукраїнське етно-фешн-шоу «Аристократична Україна»

Святослав Кондратів - Світ очима скрипаля

Про те, як  Вони гуляли з Нею в Льєжі, та коли тамтешній власник ресторану почувши Її спів, зняв зі стіни багламу і до ночі грав їм тужливих турецьких пісень. А вже потім, в Брюсселі, в Її честь відкорковували пляшку колекційного Бордо…

Про те, як Вона плакала з ним в похмурі  дні його життя і сміялась, коли йому здавалось, що сонце світить тільки для них…

Про те, як  Він  не уявляє своє життя без Неї… без своєї королеви – Скрипки.

Святослав Кондратів - Світ очима скрипаля

В тому що Святослав стане музикантом в його сім’ї не сумнівався ніхто. Адже з самого малечку, коли сусідські хлопчаки бігали по подвір’ям затишного Львову, у якому він народився, Святослав вже тримав скрипочку і намагався видобувати свої перші звуки. Стояло питання в іншому, який же шлях  обере для себе юний музикант, стане чи скрипалем,чи співаком. Бо паралельно, займаючись у Львівській спеціалізованій музичній школі ім.. Соломії Крушельницької гри на скрипці, Святослав 10 років був солістом у славнозвісному хорі «Дударик».

Також читайте:  Президент нагородив діячів театрального мистецтва

Колись навіть сталася дуже цікава історія. Хор «Дударик» готувався до концерту у Львівському оперному театрі, а солісткою мала бути народна артистка України Ніна Матвієнко. На жаль, сталося так, що Ніна Митрофанівна захворіла, а концерт вже відміняти було не можна. То коли стало питання, хто ж буде солістом замість Ніни Матвієнко, керівником хору Миколою  Кацалом  було прийняте рішення, що це зможе зробити 10-річний Святославчик. Концерт пройшов на дуже високому рівні, адже бути солістом на сцені відомого всій Європі оперного театру  окрім професійної майстерності потрібна неабияка воля, витримка, сміливість. Вже в дитинстві проявлялися найголовніші риси артиста великої сцени.  А поряд була скрипка, королева музики…. Постало нелегке питання – питання вибору.

І вона перемогла. Бо потім були роки навчання у Львівській музичній Академії ім. М. Лисенка,  у класі професора  Колбіна Дмитра Петровича та доросле життя, де поряд була  його обраниця, його  Скрипка. Починаючи ще з дитинства, він об’їздив пів Європи та інших  республік, а тепер вже  незалежних держав минулого Радянського Союзу з хором «Дударик», а далі у складі інших проектів вже скрипалем , Святослав Кондратів побував  більше ніж у трьох десятках  країн. Надихаючись мальовничими картинами світу виникало бажання занотовувати свої емоції. Так почали  з’являтися перші спроби писати власну музику.

Також читайте:  Руслана: «Зробимо відновлювану енергію - новим українським хітом, що пролунає на весь світ!»

Святослав Кондратів - Світ очима скрипаля

Отже, презентація концертної програми Святослава Кондратіва «Світ очима скрипаля» відбулась. Всі, хто був знайомий з творчістю скрипаля через інтернет-мережу, де музикант викладав музичні відео до своїх композицій, мав змогу наживо почути та насолодитися блискучою технікою та шаленою експресією скрипаля Святослава Кондратіва. Нарешті слухачі змогли познайомитися з героєм музичних кліпів, який разом зі своєю скрипкою підкорював дивовижні висоти норвезьких фьордів та найвищих дюн Сахари, бо саме ці композиції набирали сотні тисяч переглядів в Інтернеті, тисячі лайків, репостів, та схвальних позитивних коментарів. «Наживо він неперевершений, немає слів»,  –  лунало в кінці програми від вражених шанувальників Святослава Кондратіва, коли настав час прощатися. Вони ще довго не відпускали його зі сцени та з великим небажанням залишали залу. Але скрипаль запевнив, що це лише початок його «музичного роману» про світ, який він бачить своїми очима.

Стильний, сучасний та харизматичний Святослав Кондратів обіцяв, що не залишить присутніх байдужими ні до Скрипки, ні до його музики. І йому це вдалося.